A Kemény Ferenc Program többek közt új atlétikai stadion és jégcsarnok, extrém szabadidőpark, valamint lovas, evezős és teniszközpont felépítését célozza be.
A kormány 11 sportberuházásból álló létesítményfejlesztési tervet fogadott el. A Magyar Közlönyben közzétett Kemény Ferenc Program célja a hazai verseny- és szabadidősport sportszolgáltatások fejlesztése, az olimpiai felkészülés feltételeinek biztosítása, valamint egyes sportágak elterjedésének és hozzáférhetőségének javítása. A sportlétesítmény-fejlesztési programól Fürjes Balázs, a magyar olimpiai pályázat vezetője csütörtökön elmondta, az olimpiától függetlenül valósul meg. "A létesítményekre az olimpiától függetlenül szükség van az országban" - fogalmazott a kiemelt budapesti beruházások kormánybiztosa.
A Kemény Ferenc Program részeként az alábbi fejlesztési elemek valósulnak meg:
A kormányhatározatból az is kiderül, hogy a 11 fejlesztési elem az olimpiai pályázathoz kapcsolódó városrendezés és közlekedésfejlesztés korábbi kormányhatározatával (1054/2016. - II. 15.) összhangban valósul meg.
A rendelet egyúttal felhívja az egyes kiemelt budapesti beruházásokért felelős kormánybiztost, hogy gondoskodjon a tervpályázati eljárások lefolytatásáról, ennek határideje május 31. A kormánybiztos feladata emellett a beruházási program megtervezése, akárcsak megvalósítás és az üzemeltetés feltételrendszerének kialakítása. Az erről szóló előterjesztést a biztosnak az emberi erőforrások minisztere, a sportszövetségek és a nemzeti fejlesztési miniszter bevonásával kell elkészítenie.
A programhoz szükséges ingatlanok körének meghatározását a Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja Nonprofit Zrt. feladataként jelöli meg a határozat. A KKBK-nak emellett meg kell határoznia a megfelelő jogviszonyokhoz szükséges intézkedéseket, és ennek forrásigényét. Az egységes tulajdoni, vagyonkezelői és használói jogviszonyok megteremtése a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. feladata lesz.
A Kemény Ferenc Program előkészítéséhez a kormányhatározat 744,8 millió forintos forrást biztosít a KKBK Zrt. által felhasználható módon (elsősorban a tervpályázatok előkészítése, lefolytatása, az eredmények reprezentációja és a kommunikáció feltételeként).
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.