A Jósa András Oktatókórház heliportját rendkívüli helyzetben éjszaka is használhatják a mentőhelikopterek, a legközelebbi leszállóhely eddig Debrecenben volt.
Adorján Gusztáv, a négy tagkórházat tömörítő Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója elmondta, az évente 40 ezer beteget ellátó sürgősségi betegellátó centrum, a mellette lévő gyermeksürgősségi osztály és traumatológia forgalma tette indokolttá a 400 négyzetméteres leszállóhely kiépítését, amelyet a legmodernebb fény- és biztonságtechnikai berendezéssel szereltek fel. A gyermekgyógyászati tömb tetején kialakított heliport döntően nappal fogadja majd a mentőhelikoptereket, de rendkívüli helyzet esetén az éjszakai leszállásnak sincs akadálya. A szakmai és földi kiszolgáló személyzet rendelkezésre áll, és a szükséges engedélyeket is beszerezte a kórház.
A mentőhelikopterek számára eddig Debrecenben volt a legközelebbi leszállóhely, a légimentők közvetlenül nem tudtak leszállni a megyei kórház területén. A helikopterek a közeli füves területen landoltak, innen a betegeket mentőautóval szállították a gyógyintézménybe. Tavaly tizenhét, idén eddig kilenc alkalommal vetettek be mentőhelikoptereket Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.
Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár az átadón elmondta, a fejlesztés a 16,1 milliárd forint összértékű tömbkórház-beruházás „csúcsdísze”, amelynek segítségével gyorsabbá és biztonságosabbá válik a betegellátás. Az intézmény így a sürgősségi térképen az őt megillető helyre került, a leszállópálya nélkül a sürgősségi osztály szakmai működése nem lett volna olyan minőségű és sebességű, mint más megyeszékhelyen - fogalmazott az államtitkár.
A 2015 végén befejezett, európai uniós és állami támogatású, összesen 16,1 milliárd forint értékű Pólus-programban a Jósa András Oktatókórházban egy új onkológiai, bel- és gyermekgyógyászati tömb épült fel 27 ezer négyzetméteren, valamint létrehoztak egy új sürgősségi betegellátó centrumot is.
Az Állatorvostudományi Egyetem három pavilonépülete mintegy 7,3 milliárd forintból újult meg.
Az új épület szinte minimális energiát fog igényelni, a beruházásban az elhanyagolt partszakaszt is felújítják.