Az európai hírű Ördöglovas által építtetett, Hild József által tervezett kastélyban helyreállítják a díszudvart, felújítást kap a főudvar és a mellékszárnyak egy része.
Másfél milliárd forintot fordítanak a bajnai Sándor-Metternich-kastély felújítására a nemzeti kastély- és várprogram keretében. A program végrehajtásáért felelős miniszteri biztos, Virág Zsolt a kastély udvarában tartott sajtótájékoztatón számolt be a projektről.
A Komárom-Esztergom megyei település műemlékén a főépületet és a mellékszárnyak egy részét újítják fel, valamint helyreállítják a díszudvart, a parkot és a sétányokat. A turisztikai fejlesztés fő célja Sándor Móric, az Ördöglovas kastélyának, valamint korának bemutatása interaktív módon, épített installációk és multimédiás eszközök segítségével.
A bajnai kastély Magyarország egyik legszebb klasszicista kastélyegyüttese, a település legmagasabbb pontján áll. Helyén 1696-tól vadászlak, majd patinás kúria épült, végül a 19. században Sándor Móric - az Ördöglovasként ismert magyar főúr, európai hírű lovas - építtette át 59 szobás kastéllyá. Az új épületet a kor egyik leghíresebb építésze Hild József tervezte.
A kastély a második világháborúban tábori kórház, majd szükséglakás lett, a szocializmusban pedig a helyi termelőszövetkezet irodája, majd gépállomása. Ezekben az időkben értékeinek jelentős része elpusztult: a belső falakat szétverték, látványos falfestményeit elpusztították, a berendezési tárgyakat ellopták. A 70-es évektől funkció és mecénás hiányában hosszú évekig üresen állt, az épület és a kőkerítés hanyatlásnak indult, a kert elburjánzott. Az ezredfordulón a Kincstári Vagyoni Igazgatóság elvégezte az első rekonstrukciót, ekkor a tető, a főhomlokzat kapott felújítást, a kerítés hiányzó darabjait pótolták, rendbe tették a kert aljnövényzetét.
Virág Zsolt elmondta, a kastélyokat és várakat célzó programban 55 milliárd forint felhasználásával 39 épület rekonstrukciója valósulhat meg. Összesen 19 várat és 20 kastélyt fejlesztenek, köztük olyanokat is, mint a Bajnán található épület, mely eddig elhanyagolt állapota miatt nem bírt komoly idegenforgalmi vonzerővel.
Mindössze kilenc hónap alatt építette fel az 5300 négyzetméteres gyártócsarnokot a Weinberg.
A Dunakeszi Diáknegyed részeként megépült uszodát előcsarnokkal, illetve egy 33 méteres úszómedencével alakította ki a WEST HUNGÁRIA BAU Kft. és a LATEREX Építő Zrt. konzorciuma.