A kivitelezést a Strabag és a Colas Alterra nyerték el, így jelentős szerepet vállalnak a Ráckevei Duna-ág vízminőségének helyreállításában.
Újabb eleme indulhat el a Ráckevei (Soroksári-) Duna-ág (RSD) vízminőségének javítását célzó, Európai Unió által támogatott beruházássorozatnak: megépül az 1956-os árvíz során elpusztult vízleeresztő műtárgy Tassnál. A terület megfelelő minőségű vízellátása fontos, mert az RSD kiemelt jelentőségű üdülőterület, népszerű horgászvíz, országosan védett természeti értékekkel.
Tasson jelenleg egy hajózsilip látja el a vízleeresztő funkciót, ám a kitűzött vízgazdálkodási célok eléréséhez szükség van egy új, többfunkciós vízleeresztő műtárgy létesítésére. Ezt az Országos Vízügyi Főigazgatóság beruházásában, a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program támogatásával 5,28 milliárd forintból valósítja meg az SC Tass 2017 Konzorcium, melynek tagjai a Strabag Építőipari Zrt. és a Colas Alterra Zrt.
A két cég a kivitelezési tervdokumentáció elkészítése után nekiláthat a kivitelezésnek, mely többek között 128 ezer köbméter földmunkával, 7600 köbméter betonszerkezet építésével, valamint 187 tonna acélszerkezet építésével jár majd. A létrejövő műtárgy a Duna bal parti árvízvédelmi töltésébe kerül, és biztosítja majd a szivattyús vízátemelést, valamint a gravitációs vízleeresztést az RSD-ből a Dunába, és a szivattyús vízátvezetést a Dunából az RSD-be.
A szerződés megkötésére szeptember 27-én került sor, a kivitelezés tervezett időtartama 34 hónap, azaz közel 3 év.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.