5,44 milliárd forintból bővítik az amerikai vállalat kelet-magyarországi gyárközpontját.
Letették az NI Hungary Kft. debreceni gyártóközpontjában épülő új üzemi és szolgáltató épület alapkövét pénteken. Az amerikai National Instruments magyar leányvállalata 5,44 milliárd forintból fejleszti debreceni bázisát, ezt a magyar kormány mintegy 2,5 milliárd forinttal támogatja. A beruházást várhatóan 2019-ben fejezik be.
Az NI Hungary 17 éve van jelen a Hajdú-Bihar megyei városban,
a cég a modern, 21. századi debreceni gazdaság alapjait rakta le 2001-ben azzal, hogy a városban megépítette első tengeren túli gyártóüzemét
- mondta el Papp László polgármester az ünnepségen. Az új beruházással most 210 új munkahelyet hoznak létre döntően diplomás, két nyelven beszélő alkalmazottaknak.
A Texas-i központú National Instruments számítástechnikai hardvergyártással foglalkozik, termékeik jelentős részét Debrecenben állítják elő az elmúlt 17 év fejlesztései következtében. Az itt kialakított leányvállalatnál működnek olyan globális, illetve regionális kiszolgáló központok, mint az informatikai fejlesztői részleg, a jogi és a pénzügyi csoportok, illetve a vevői megrendelések feldolgozásával foglalkozó egység is.
Két közbeszerzési eljárás is jelzi, hogy nagy átalakulás küszöbén áll a légikikötő és annak környezete. Az egyik tender eredményeként épület-, építményszerkezeti és infrastrukturális tervezési feladatokra kötött keretmegállapodást a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető cég. Egy másik eljárásban kivitelezőt keresnek a reptérhez vezető út- és az ahhoz kapcsolódó teljes közműhálózat átépítésére.
Kibontott patakkal, vízi attrakciókkal és klímasemlegességre való törekvéssel alakíthatják át Miskolc Szent István terét – indulhat a tervezés.