A 220 méter hosszú erőd teljeskörű rekonstrukciója elkerülhetetlen a kiírás szerint.
A TED-en megjelent a budapesti Citadella felújítására kiírt ajánlati felhívás. A közbeszerzés szerint a Várkapitányság Integrált Területfejlesztési Központ Nzrt. egy keretmegállapodást kíván kötni a Gellért-hegy tetején álló egykori erőd felújítása során ellátandó kivitelezési és egyéb kapcsolódó feladatokra.
A szöveg arra is kitér, hogy a Citadella állapota több, mint egy évszázada folyamatosan romlik, illetve a második világháborúban keletkezett sérülések is láthatóak még az épületen.
"Az életveszély elkerülése érdekében a teljeskörű rekonstrukció elkerülhetetlen" - fogalmaznak az összegzésben. A szöveg szerint a közbeszerzés a tervezői és a kivitelezői szolgáltatásokra is vonatkozik.
A 220 méter hosszú, 12–16 méteres falmagasságú erődöt 1854-ben a habsburgok emelték a szabadságharc leverése után a hatalmuk megszilárdítása érdekében.
Fodor Gergely kormánybiztos júniusi tájékoztatása szerint a kiemelt kormányzati beruházás keretében egy hiánypótló múzeumot és Budapest egyik legszebb közparkját alakítják ki. Az erőd közepén álló második világháborús betonbunker bontásával egy új közpark alakul ki, a Citadellában pedig közösségi terek jönnek létre.
A kormánybiztos szavai szerint a területen az állapotfelmérési munkák júniusban megkezdődtek, ezután megindult a régészeti feltárás és az építészeti tervezés is. A Citadella belső udvarának felújítása és a külső falak rekonstrukciója várhatóan 2020 őszén indul.
7,7 milliárd forintos projektsorozat indul, ennek része a négy járóbeteg-ellátó központ felújítása is.
Hatalmas bővítésen dolgozik a STRABAG: a British American Tobacco (BAT) tulajdonában lévő, több mint 110 éves pécsi dohánygyár új gyártócsarnoka már februárra szerkezetkész lehet.