A fejlesztés keretében egy új épületrésszel bővült a CREATON South-East Europe Kft. Lentiben található tetőcserép-gyártó üzeme, ahova új présgépeket és digitális energiafelügyeleti rendszert is telepítettek.
Átadták Európa egyik vezető tetőcserép-gyártó vállalattának, a CREATON South-East Europe Kft. új beruházását a Zala megyei Lentiben. A francia tulajdonú Terreal Csoport idén január 1-jétől lett százszázalékos tulajdonosa a korábban német tulajdonú CREATON Csoportnak, így a magyarországi leányvállalatnak is. A Lentiben található üzem az egyik legjobban teljesítő, ezért Magyarország képezi a központját a jövőbeli fejlesztéseiknek is. A teljes beruházás összesen 1,2 milliárd forintból jöhetett létre, melyhez 282 millió forint állami támogatást nyújtottak.
Az átadón Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter elmondta, a cégcsoport mára Európa egyik vezető tetőcserép-gyártó vállalata,
amely évente 3,5 millió négyzetméternyi tetőcserepet gyárt, az üzem pedig 70 százalék fölötti exporthányaddal dolgozik.
A fejlesztés keretében az eddigi, összesen 14,6 ezer négyzetméternyi alapterületű üzemcsarnokok
Az eredetileg beépített berendezés a csoport legnagyobb és egyben Európa egyik legnagyobb méretű tetőcserepét állítja elő.
Az új beruházással egyaránt növelték az üzembiztonságot és az éves termelésikapacitást, valamint új munkahelyek létrehozását tették lehetővé. A CREATON SEE kommunikációs ügynökségének MTI-hez eljuttatott közleménye szerint közel 42 millió darab kerámia tetőcserepet gyárt idén Lentiben a CREATON South-East Europe Kft.
A közlemény idézi Járomi Juditot, a CREATON ügyvezető igazgatóját, aki szerint
lehetőségük nyílik a cég energiaigényének és a gyártási folyamat során keletkező üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésére is.
A több mint 130 éves múltra visszatekintő CREATON két bajor családi vállalkozás összeolvadásával jött létre 1992-ben, Magyarországon pedig 2004 óta van jelen. A vállalatcsoport összesen hét németországi, három lengyelországi és egy magyarországi tetőcserépgyártóból, valamint egy tetőfedő üzemből és négy regionális raktárból áll. A legfőbb exportpiaca pedig Románia, Szlovénia, Horvátország és Szerbia.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.