A Bord Építész Stúdió Kft. tervezésével többek között új elemként integrálnak a sportlétesítmény kiviteli terveibe egy közel 10 ezer négyzetméteres mélygarázst, valamint egy térszint alatti kapcsolatot a Puskás-stadionnal.
Átterveztetik a fővárosi Istvánmezei úton felépíteni tervezett Nemzeti Korcsolyázó Központot: a nyílt tender eredményét az ajánlatkérő Nemzeti Sportközpontok közölte az uniós közbeszerzési értesítőben.
Ahogy arról korábban már beszámoltunk, 2017-ben egy kormányhatározatban döntöttek a Nemzeti Korcsolyázó Központ megépítéséről, melynek a Bord Építész Stúdió Kft. nyerte meg a létrehozására kiírt nemzetközi tervpályázatát. Az tájékoztatásból most kiderült, a sportközpontra kiírt újabb tervezési közbeszerzést ugyancsak az eredeti tervező, a Bord nyerte meg, több mint nettó 2 milliárd 774 millió forint értékben.
A cég feladata a világversenyek megrendezésére is alkalmas, minimálisan nettó 70 000 négyzetméteres sportlétesítmény módosított építési engedélyezési, bontási és kiviteli terveinek elkészítése.
A XIV. kerületi jégpalota a Budapesti Olimpiai Központ területén, a Millenáris és a Kisstadion elbontásával épül fel. A teljesen fedett létesítmény fő funkcionális eleme
egy 400 méteres fedett gyorskorcsolyapálya lesz, mindemellett kialakítanak benne 4 darab 60x30 méteres gyakorló jégpályát, valamint egy 150 szobás sportszállást és egy kétmedencés uszodát is.
Az újjá tervezés azért vált szükségessé, mert időközben az istvánmezei Budapesti Olimpiai Központ egyéb létesítményeinek (Puskás Aréna; BOK csarnokok; Puskás körüli környezetrendezés) fejlesztése kapcsán felmerült a jelenlegi tervek módosításának igénye, ami miatt számos változtatásra kerül sor a Nemzeti Korcsolyázó Központ előkészítésének műszaki tartalmában is - a jogerős építési engedélyezési tervek módosításával - indokolták a közleményben. Ennek érdekében a tervezőknek új elemként kell integrálniuk a létesítmény tervébe
egy közel 10 ezer négyzetméteres és ideálisan 250 parkolóhely számára alkalmas mélygarázst, továbbá mintegy minimum 2500 négyzetméternyi térszint alatti kapcsolatot a Puskás-stadionnal.
Mindemellett a tervezők feladatát képezi többek között az alábbi tervek megvalósítása is:
A közleményben hozzátették ugyanakkor azt is, hogy a Breeam minősítés megszerzése nem szükséges az épülethez.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.