Októberben már várhatóan be is költözik új telephelyére az út- és hídépítésben is fontos projekteket kivitelező cég.
Jelentős fejlesztéssel lép előre a KM Építő Kft. – a korábban szigetszentmiklósi bérelt telephelyéről működő vállalat szintén Szigetszentmiklóson saját üzemi- és irodaépület kialakításával bővíti kapacitásait, ahova át is helyezi majd működésének központját.
A mély- és műtárgyépítéssel foglalkozó cég az elmúlt évek alatt még a pandémiás időszakban is dinamikus fejlődést könyvelhetett el, így döntöttek a fejlesztés mellett. A KM Építő más a most zajló beruházás finanszírozásához és további projektekhez a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) Plusz keretein belül 164,45 millió forint feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült.
Miután a munkálatok már jelentősen előre haladtak, szeptember 5-én délelőtt sajtóbejáráson mutatták be
az emeletes, mintegy 820 négyzetméteres épületet, ahol már csak a külső burkolatok egy része és a fitout feladatok várnak még befejezésre.
A bejárás elején Csonka Tamás ügyvezető szólalt fel, aki elmondta: a 2016-ban megalakult, 100 százalékban magyar tulajdonú cég folyamatosan növekedik, jelenleg 55 állandó munkatársat foglalkoztatnak. Szavaiból kiderült: ez a szám a következő időszakban várhatóan növekedni fog, amihez a telephely fejlesztése és a kapcsolódó beruházások is hozzájárulnak.
Csonka Tamás bemutatta a KM Építő fő tevékenységeit is. „Elsősorban infrastruktúrafejlesztéssel foglalkozunk, azon belül is a közutak fejlesztésén és kialakításán, illetve a kapcsolódó hidak és más műtárgyak építkezésein dolgozunk. Emellett vannak kapacitásaink specializált feladatokra is: többek között cölöpalapozásokra, mélyalapozásokra, valamint talajstabilizálásra, illetve szalagkorlát-építésre.
Tudatosan úgy alakítottuk ki a cég profilját, hogy az infrastruktúra különböző szakaszaiban is tudjunk dolgozni a külön szakmai felkészültséget és gépállományt igénylő feladatokon.”
Miközben Csonka Tamás körbevezette a sajtót a telephelyen, elmondta: „a tervezésnél a funkcionalitás volt a meghatározó számunkra: így például a 620 négyzetméteres földszinti szerelőteret több oldalról is könnyen meg lehet közelíteni több különböző típusú gépünkkel is.”
A földszint nagy részét elfoglaló szerelőtér mellett kialakítanak még a fizikai dolgozók részére egy étkezőt, illetve egy fürdési lehetőséggel felszerelt vizesblokkot is. A földszinten helyezkedik el egy recepció, illetve a gazdasági részleg, valamint az előkészítő mérnök részleg irodáit is itt alakítják ki. Az emeleten a vezetőségi irodák, a projektvezetők irodái, valamint egy 12 fős tárgyalóterem kap helyet, és szintén itt építik ki a gépházat és az irattárat is.
A projekt hamarosan véget ér: „októberben át is költözünk, és reményeink szerint november 22-én az egész projektet sikeresen le fogjuk tudni zárni” – mondta el Csonka Tamás. Az ügyvezető lapunk kérdésére kifejtette még azt is, hogy jelentős előrelépés a cég életében a bérelt helyett a saját tulajdonú központ használata: „így máshogy kezeli a piac a KM Építőt, ez egy pozitív jelzés a partnereink felé”.
Rámutatott még arra is, hogy míg az épületet nem a magasépítéssel nem foglalkozó KM Építő kivitelezte, de az ipari parkot, melyben található, és a környező infrastruktúrát már a cég alakította és alakítja ki. A helyszín közel van az M0-shoz, ami mind az elérhetőség, mind pedig a logisztika szempontból előnyös.
Végül az ügyvezető még elmondta:
már a tervezésnél törekedtek arra, hogy az épület színvilága tükrözze a KM Építő arculatát, így a telephelyet megközelítő látogatók és munkatársak már távolról is felismerhetik a jellegzetes sárga-fekete-fehér arculatot.
A beszámolóban mindemellett még szó esett arról is, hogy a GINOP-támogatás az építkezés mellett további három elemre is vonatkozik még:
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.