A magyar padlógyártó bővítette a februárban átadott gyárát, a 850 négyzetméteres csarnok kialakítását a növekvő kereslet indokolta.
Megnyitották a Graboplast tatabányai Design Padlógyárának 850 négyzetméteres raktárát. A cég közleményéből kiderül, a 175 millió forintból felépített csarnokra a vállalat februárban átadott új gyárának kapacitásbővítése miatt volt szükség, amit az új termékek iránt növekvő kereslet indokolt.
A Grabo Design Padlógyárat kiszolgáló raktár alapvetően az új gyárban előállított homogén és LVT (Luxury Vynl Tile) padlók tárolására készült. A gyárban az indulás óta mintegy 300 kórház felújításához elegendő homogén, valamint kb. 500 üzlethelyiség kialakítására elegendő LVT padló készült.
A tatabányai gyárban új technológiával előállított, különleges padlóburkolók készülnek, melyek piaca világszerte 10 százalék feletti növekedést mutat. A most átadott beruházás része annak a 8,7 milliárd forintból 2017-ig megvalósuló programnak, melynek célja a győri székhelyű vállalat exportpiacainak bővítése. A speciális padlógyártás területén meghatározó Graboplast tavaly közel 18 milliárd forintos árbevételt elért. A 110 éves, magyar tulajdonban álló társaság padlóit jelenleg több mint 80 országban használják.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.