A magyar padlógyártó bővítette a februárban átadott gyárát, a 850 négyzetméteres csarnok kialakítását a növekvő kereslet indokolta.
Megnyitották a Graboplast tatabányai Design Padlógyárának 850 négyzetméteres raktárát. A cég közleményéből kiderül, a 175 millió forintból felépített csarnokra a vállalat februárban átadott új gyárának kapacitásbővítése miatt volt szükség, amit az új termékek iránt növekvő kereslet indokolt.
A Grabo Design Padlógyárat kiszolgáló raktár alapvetően az új gyárban előállított homogén és LVT (Luxury Vynl Tile) padlók tárolására készült. A gyárban az indulás óta mintegy 300 kórház felújításához elegendő homogén, valamint kb. 500 üzlethelyiség kialakítására elegendő LVT padló készült.
A tatabányai gyárban új technológiával előállított, különleges padlóburkolók készülnek, melyek piaca világszerte 10 százalék feletti növekedést mutat. A most átadott beruházás része annak a 8,7 milliárd forintból 2017-ig megvalósuló programnak, melynek célja a győri székhelyű vállalat exportpiacainak bővítése. A speciális padlógyártás területén meghatározó Graboplast tavaly közel 18 milliárd forintos árbevételt elért. A 110 éves, magyar tulajdonban álló társaság padlóit jelenleg több mint 80 országban használják.
A generálkivitelező Duna Aszfalt Zrt. és a tervező CÉH Zrt. különleges mérnöki teljesítményét ismerte el az Acélszerkezeti Szövetség.
Egy útszakasz, ami többet tud a forgalomról, mint a sofőrök – és adatban beszél. Az M1–M7 autópálya budaörsi szakaszán zajló fejlesztés során a Magyar Közút és a BME közösen építik ki további ipari partnerekkel együttműködésben azt a digitális infrastruktúrát, amely valós időben képes érzékelni, értelmezni és modellezni a közlekedést.