A Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karának még 2019-ben bejelentett fejlesztése most a műemléképület további fejlesztésével folytatódhat.
Két nagy fejlesztés fut a Pázmánynál, hiszen a Magyar Rádió épületeit érintő Pázmány Campus mellett az egyetem jogi kara is fejlesztésekbe kezdett az utóbbi években. A Bródy Sándor utca 15. egy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tulajdonában álló műemléképület, amelynek komplex fejlesztését – amint arról beszámoltunk - még 2019-ben, Bródy projekt néven jelentették be. A XIX. század végén épült, alápincézett, egy emeletes, önálló épület, amelynek földszintjét a kapualj két önállóan megközelíthető helyiségcsoportra bontja, az emeleti helyiségeket pedig az Árkád mellett belső közlekedők kötik össze.
Az most meghirdetett átalakítás során az épület tömege nem változik. Az utcai homlokzat felújítása, helyreállítása, valamint állagmegóvó munkarészek az I. fázisban már elkészültek, így a II. fázis
Történeti tereket is védeni szükséges az épületben amellett, hogy a belső homlokzat kutatások szerinti visszaalakítása is szükséges. Az épület rekonstrukciója nettó 1347m2 hasznos tér felújítását, átalakítását jelenti, emellett 50m2 festésrestaurátori (35m2 előírt és nagyjából 15m2 feltételezett) munkák elvégzésére van szükség. Megközelítőleg 325m2 homlokzati falfelület és 212m2 nyílászáró restaurálási munkák várhatók. Az udvar kialakítása a bontást és a talajcserét követően gyepesítéssel, kőburkolat kialakításával, fák és talajtakaró cserjék telepítésével valósítandó meg.
Az átalakítás során időszakos és csekély ügyfélforgalommal működő irodai funkcióra szükséges alkalmassá tenni az épületet.
A közbeszerzés tárgyaként megjelölt építési beruházás egyetlen műszaki-gazdasági funkcionális egységet alkot, részekre bontása műszakilag nem indokolt tekintettel arra, hogy az egyes építőipari kivitelezési munkafolyamatok egymással összefüggő egységet képeznek.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.