Különleges nehézségekkel szembesült a KE-VÍZ a nagykállói Kállai Kettős Rendezvény- és Konferenciaközpont építése során.
Többször írtunk már a nagykállói Kállai Kettős Rendezvény- és Konferenciaközpont beruházásáról. A KE-VÍZ 21 Zrt. által kivitelezett intézmény a város igazi központja lesz – kulturális és infrastrukturális értelemben is. A Nyíregyháza melletti város rendezvényközpontjának munkaterületét 2023 decemberében vette át a KE-VÍZ 21 Zrt., amelyet egy addigra már elbontott épület helyszínén alakíthat ki. A helybeli eredetű táncról elnevezett Kállai Kettős Rendezvény- és Konferenciaközpont mintegy 1 milliárd forintos TOP Plusz programban elnyert támogatásból, illetve a város önerejéből épül fel.
A nagyjából 1500 négyzetméteres komplexum elérte a legmagasabb pontját – írja a SZON.hu. 2025 elejére készülhet majd el a minden tekintetben korszerű épület, amelyhez többek között üzemeltetői BIM (Building Information Modelling) rendszer is készül.
Nagy belmagasságú központi, reprezentatív térrel épül majd fel a rendezvényközpont, amelynek szerkezetéhez a későbbiekben könnyen átalakítható, vagy bővíthető rendszert választottak.
Körüreges födémpanelekkel fedett vasbeton pillérvázas épület készül el, amelyet a Kállai Kettős tér felől csupán üvegfal határol majd. Az épület helyet ad majd egy legalább 300 ember befogadására alkalmas rendezvényteremnek, továbbá egy 100 fős konferenciateremnek is.
Amint Héver Gábortól, a KE-VÍZ projektvezetőjétől megtudhattuk:
„Elkészült az épület cölöpalapozása, a monolit és előregyártott vasbeton szerkezetek, a vázkitöltő és teherhordó falazatok, az elektromos és épületgépészeti alapvezetékek az épület alaplemeze alatt. Elkészült továbbá a külső közmű kiépítése.”
Jelenleg az épület acélszerkezeti munkái készülnek, majd a lapostető hő és vízszigetelése. Illetve ezzel párhuzamosan a belső szakipari munkák következnek.
Az elmúlt időszak időjárási körülményei nehezítették, korlátozták a munkavégzést hiszen a hőségriadó több héten keresztül elhúzódott. Ebben az időszakban készült a zárófödém monolit vasbeton szerkezete, így
„a betonozás idejét a technológiai utasítás szerint a tartós hőségnek megfelelően kellett megterveznünk” – mesélte a projektvezető. Hozzátéve: kiegészítő intézkedéseket vezettünk be és a betont biztosító üzemmel szorosan együttműködve végeztük a betonozást.”
Minden nehézség ellenére – köszönhetően a munkában résztvevő összes dolgozó figyelmes munkavégzésének – sikeresen elkészítették a zárófödémet, így az épület mára elérte legmagasabb pontját.
Monoron épül a CEVA-PHYLAXIA új gyáregysége.
Terápiás, oktatási- és turisztikai célokat is szolgál majd a Nagyvázsonyban megvalósuló lovasbázis.