A Ceva-Phylaxia Zrt. új vakcinagyárral erősíti jelenlétét Monoron. Az ünnepélyes alapkőletétel megtörtént, tájékoztatásuk szerint az új gyáregység várhatóan 2026 végén kezdi meg működését.
A legmodernebb technológiákat alkalmazó 7000 m2 alapterületű üzemet hoz létre a Ceva Monoron, ahol fermentáció alapú, többkomponensű inaktivált vakcinák előállítását végzi majd állatok számára, fertőző betegségek megelőzésére.
"A Ceva vállalatcsoport hosszú távon kötelezte el magát Magyarország mellett és kiemelten fontosnak tekinti a Ceva-Phylaxiában zajló magas értékkel és eredményességgel bíró munkát. Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy a mai nap bejelenthettem az új gyáregység építését. Elsősorban kollégáim kimagasló szaktudásának és elhivatottságának köszönhető, hogy vállalatunk egyre meghatározóbb szerepet tölt be a hazai és nemzetközi állategészségügy területén"
- idézte a közlemény Szamkó Tamást, a Ceva-Phylaxia vezérigazgatóját.
A Ceva Santé Animale (Ceva), a világ ötödik legnagyobb állategészségügyi vállalata. Tapasztalt állatorvosok és szakemberek vezetésével innovatív egészségügyi megoldásokat kínálnak minden állat számára a legmagasabb szintű gondozás és jólét biztosítása érdekében. A cégcsoport magyarországi leányvállalata, a Phylaxia révén a Ceva, országunkban egy évszázados múltú állatgyógyászati vállalat, az iparág meghatározó szereplője és munkáltatója.
Budapesti és monori telephelyén közel 1300 dolgozóval a kutatásfejlesztés, vakcinagyártás és kereskedelem területein jelenleg Magyarország legnagyobb állategészségügyi cége.
Hamarabb épül a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán is, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává.
Tiszaújvárosban végez zöld beruházást a Mol Petrolkémia.