Már keresik a kivitelezőt a Mohácsi Nemzeti Emlékhely megújításához.
1976. augusztus 29-én avatták fel a sátorhelyi Mohácsi Nemzeti Emlékhelyet. Az 1526-os mohácsi csatában elesett katonák tömegsírjának helyén a nemrég elhunyt Kossuth- és Ybl Miklós-díjas építész, Vadász György tervei alapján épült a kor minden tudását felvonultató, nagy üvegszerkezettel kiemelten szellőssé tett, átriumos központi épület. Ekkorra elkészült Pölöskei József ötvösművész bronz díszkapuja, valamint Vadász földbe süllyesztett építménye közepén Illés Gyula szobrászművész fehér kőrózsát formázó kútját helyeztek el. Az együttes 2011-ben a Szent Koronát mintázó fogadóépülettel bővült, amely szintén Vadász György alkotása.
1700 katona végső nyughelye a sírkertben, amelynek teljes megújítása és a mohácsi csatát bemutató új kiállítótér kialakítása a kivitelező feladata. Amint arról lapunk is beszámolt, a fogadóépület felújítása, a felső kupolaszint cseréje és az alsó kiállítótér felé való átvezetés kialakítása vár a közbeszerzés nyertesére, aki új térszint alatti kiállítóteret és új kápolnát is építhet. A kápolnát Vadász és Társai Építésziroda tervezi; színes, mázas kerámia cserép (pl.: Zsolnay) fedéssel készül, három osztású fa kapuzattal, mögötte „Hősök fala” telepítésével, amin a történeti kutatások során megismert elhunyt hősök nevei olvashatók. A kápolna térszintje alatti osszáriumban (altemplom) a tömegsírokból feltárt és részben azonosított közel 500 személy csontmaradványainak eltemetésére alkalmas tér születik majd.
Január 31-ig várják a jelentkezőket a kivitelezési munkák ellátására, amelyet 2026. március 2-ig be kell fejezni. A hatidőre egy műhely kialakítására és egy új tárolóépületre, valamint az azok megközelítését biztosító út építésére is szükség lesz. Az építés során a Hádész-kapu rekonstrukciójára is sor kerül a kegyeleti tér (tömegsírok helyszíne), valamint a teljes kert rekonstrukciója mellett. Ezekkel együtt a közép-európai összefogást jelképező emlékművek fogadó felületeit is kialakítják majd.
A 28 ezer négyzetméteres raktárcsarnokban a közel 4 ezer négyzetméteres, 3 szintes félautomata raktártechnológia kiépítése már gőzerővel zajlik.
Minden a helyén, heteken belül pedig a betegellátás is megkezdődhet a Szent György kórház Fejér-B.Á.L. és Épkar konzorciumában épített új tömbjében.