A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program szeptemberben megnyíló kerete maximum 1 milliárd forintos támogatást nyújt majd nagyobb gazdasági társaságoknak.
Szeptembertől várhatóan újból lehet majd pályázni megújuló alapú zöldáram termelésének elősegítésére a KEHOP-5.1.2. keretében – írja a Pályázati Hírek. Az intézkedéssel elsődlegesen olyan erőművek létesítésének ösztönzése a cél, amelyek a megújuló energiaforrás felhasználásával megtermelt villamos energiát közvetlenül a hálózatba táplálják.
Értékesítési célú, nagyobb volumenű áramtermelésről van szó, nem háztartási méretű kiserőművekről. A pályázók többek között önkormányzatok vagy gazdasági társaságok lehetnek.
A felhívás a 0,5MW beépített teljesítményt nem meghaladó, valamint külön felhívásban a 4MW beépített teljesítményt meghaladó villamosenergia-termelő rendszerek telepítésére biztosít majd lehetőséget.
A maximálisan pályázható támogatási összeg pályázónként várhatóan legfeljebb 500 millió forint, illetve 4MW felett 1 milliárd forint. A támogatási intenzitás területenként és pályázónként eltérő, minimum 40, maximum 80 százalék.
A támogatási kérelmek benyújtása várhatóan ebben a hónapban válik lehetségessé.
560 millió forintból megvalósuló rehabilitációt végez a SWIETELSKY a Bezerédi Duna-ágon, a dávodi Földvári-tónál és a karapancsai erdei tavaknál.
A EuroAszfalt és a Betonútépítő konzorciuma több mint 2 milliárd milliárd forintból alakít ki szennyvíztisztító infrastruktúrát.
Húsz éve dolgozik a Szabadics Zrt.-nél Szalai Bognár Balázs, novemberben a Hónap Mérnöke. A folyamatosan növekvő dunántúli cég az első munkahelye volt, közvetlenül a főiskola után és ahogyan a Szabadics családi vállalkozásból meghatározó magyar építőipari céggé alakult, úgy haladt előre az első infrastruktúra-projektektől a zalai tesztpálya és a debreceni BMW-gyár projektjeiig a vezető karrierje. Erről a húsz évről és a jövőről is beszélgettünk a Szabadics Zrt. vállalkozási igazgatójával.