A Colas az M35-ös 5,43 kilométeres szakaszával, a Strabag pedig a 481-es út 5,5 kilométerével készült el.
Összesen mintegy 11 kilométernyi autópálya-útszakaszt adtak át Debrecen mellett. Az M35-ös fejlesztésének 5,43 kilométeres első szakaszával a Colas Hungária Zrt. és a Colas Út Zrt. alkotta konzorcium elkészült a tervezett időpont előtt. A Strabag-holdinghoz tartozó STR Építő Kft. pedig az az 5,5 kilométeres 481-es út kivitelezését fejezte be.
A beruházások komoly mérföldkövet jelentenek, 17,23 milliárd forintból 5 hidat építettek fel az M35-ösön és 1,3 millió köbméternyi földmunkát végeztek el – derült ki a sajtótájékoztatón. Tasó László államtitkár, a térség országgyűlési képviselője az ünnepség alkalmából külön gratulált a kivitelezőknek is. Pántya József a NIF Zrt. útfejlesztési igazgatója pedig elmondta, a 481-esen nettó 4,89 milliárd forintból valósult meg a fejlesztés, amelynek része volt a déli ipari parkot bekötő csomópont kialakítása is.
Az átadáson elhangzott: az elkerülő autópálya hatalmas tranzitforgalomtól menti meg Debrecent és dinamizálja a város fejlődését. Papp László, Hajdú-Bihar megyeszékhelyének polgármestere elmondta: Debrecen évtizedes vágya teljesült, amivel mind a város, mind a térség gazdaságilag fellendülhet, a település körgyűrűjének legjelentősebb szakasza készült el.
Papp szavai szerint a gyorsforgalmi úthálózatba most bekötött dél-debreceni iparterületen tavasszal már indulhatnak gyárépítések, és azt várja, hogy ennek köszönhetően a térségbe az ipari beruházók alvállalkozói is betelepülnek.
Szintrehozási munkálatainak második évét zárja decemberben az MKIF Zrt. az általa üzemeltetett gyorsforgalmi úthálózaton, ám arról eddig kevés szó esett, hogy mi történik a mart aszfalttal. Mára elvárás az utakból eltávolított anyagok újrafelhasználása, ám ebben még sokat léphetünk előre. E tekintetben a hazai gyorsforgalmi utak 60%-t üzemeltető MKIF Zrt. hazai léptékkel nézve óriási vállalást tett, melynek részleteit Koch Domonkos, a Társaság innovációs mérnöke osztotta meg lapunkkal.
Összetett projekttel fejlesztették a Fejér vármegyei Kisapostagot, a kivitelezést a STRABAG végezte el. Ennek során szabályozták egy településrészen a csapadékvíz-elvezetést, járdán megközelíthetővé tették a 6-os főút mentén lévő buszmegállókat valamint a közbenső szakaszon lévő buszmegállókat, utak újultak meg, gyalogos átkelőhelyek és két park is épült.