A Duna Group háromnapos rendezvényén a jövő mérnökei terepen ismerkedhetnek meg az infrastruktúra-építés digitalizált folyamataival.
Negyedik alkalommal rendezi meg fiatal mérnököknek szóló nívós programját, a Duna Szabadegyetemet a Duna Group. A hazai mélyépítés meghatározó szereplője kiemelten alkalmazza az InfraBIM folyamatait, ezért a háromnapos, építőipar kuriózumnak számító rendezvény is ezt helyezte fókuszba – gyakorlati megközelítésben.
Az esemény idén új hallgatói körrel bővült: a Szíjj László tulajdonába tartozó Duna Group a vízépítőmérnök és építőmérnök hallgatókon túl térinformatikai, geodéta és programozó szakos fiatalokat is meghívott. A rendezvény célja, hogy a diákok szakmai ismereteit bővítse, közben közösséget építsen, jó hangulatú ismerkedési lehetőséget teremtsen a jövő szakemberei számára.
A szervezőcsapat új célokat is kitűzött maga elé: „Terveink szerint januártól létrehozzuk a Duna InfraBIM nevű, szabadon választható tantárgyat a hallgatók számára. Ezt lehetőség szerint a legtöbb olyan egyetemen el fogjuk indítani, amely építéstudományi területen képzést folytat. A Duna Group számára fontos a jövő mérnökeinek támogatása, ezt bizonyítja, hogy a korábbi években több tehetséggondozó programot is lebonyolítottunk.” – mondta el Kincses Péter, a rendezvény főszervezője.
A programra idén hat egyetemről, negyven hallgató érkezett. A rendezvény augusztus 11-13-ig tart, helyszíne a BME Kármán Tódor Kollégiuma.
Az első napon lezajlott előadásokon a Duna Group gyakorlatában zajló BIM folyamatok közül az alábbi témákra tértek ki:
Az InfraBIM témáját az elméleti ismeretek mellett átfogó gyakorlati bemutatókkal teszik látványossá ebben a három napban. A tematikában nagy hangsúlyt kap a hightech gépek és technológiák által zajló infrastruktúra fejlesztés.
A Duna Group Szabadegyetem idén is olyan építési projekteket mutat be a hallgatóknak, amelyek a magyar építőipar legkülönlegesebbjei közé tartoznak, és nagy hangsúlyt fektetnek a digitalizációra és a BIM alkalmazására. Ezeket a diákok gyakorlati példákon keresztül ismerhetik meg.
A hallgatók ellátogatnak a soproni M85-ös alagút építkezésére, ahol megtekinthetik
A hallgatók ezen kívül bepillantást nyerhetnek az alagút irányítási és forgalomvezérlési rendszerébe is.
Az M44 autópálya építése során a diákok szintvezérelt munkagépekkel találkozhatnak, amelyeket valós munkafolyamatok közben is megfigyelhetnek. A hallgatók végigkövethetik az egész - korábban elméletben már tanult - folyamatot, és megismerkedhetnek a vezérlési rendszerrel.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Folytatják a Csengery utca fejlesztését.