A 870 millió forintos beruházásban 2,3 kilométeren újítanak fel árvízkár-elhárító falat, illetve a makói szivattyútelep rekonstrukciójára is sor kerül.
Fontos árvízvédelmi fejlesztés indul el nemzetközi együttműködéssel a Maros magyar-román államhatár térségében haladó részeinél – tájékoztatott kedden Szegeden az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság műszaki igazgatóhelyettese. Kádár Mihály a projektbemutató sajtótájékoztatón elmondta: a tervek szerint 2020 őszére elkészülő beruházások célja az árvízi biztonság növelése a Maros mindkét ország számára fontos szakaszán.
Az uniós támogatással, mintegy 870 millió forintból megvalósuló fejlesztés során a magyar oldalon felújítják és átépítik a makói szivattyútelepet. Az 1962-ben épült létesítményben többek között
A Csongrád megyei városban található szivattyútelep a Makó és Maroslele térségében összegyűlő belvizet emeli át a Marosba és öntözővizet szolgáltat a környék mezőgazdaságának.
A beruházás erdélyi részén Aradhoz közel mintegy 2,3 kilométernyi árvízvédelmi falat erősítenek meg, egy 225 méteres szakaszon pedig a partvédelmet javítják. A projekt részeként ezzel együtt a két ország szakemberei kiegészítik és egyeztetik hidrológiai és geoinformatikai adatbázisaikat, illetve közös elöntési térképet is készítenek.
Kékinfrastruktúra fejlesztést zárt le Letkés uniós támogatással.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.