A 68 ezer lakos ellátását javító beruházás a város keleti vízbázisára épül, új kutakkal szünteti meg a határértéket túllépő vízminőséget.
Bruttó 4,7 milliárd forintos beruházással, Zalaegerszeget és öt környékbeli települést érintő program indult a Szabadics Zrt. kivitelezésében. A projekt célja az ivóvíz minőségének javítása és a vízellátás fejlesztése.
A Széchenyi 2020 program keretéből finanszírozott program zalaegerszegi nyitórendezvényén a megyeszékhely polgármestere ismertette a részleteket. Balaicz Zoltán elmondta, Zalaegerszegen kívül Zalaszentiván, Zalaszentlőrinc, Bocfölde, Sárhida és Alibánfa lakóit érinti a fejlesztés. A város keleti vízbázisára épülő beruházás a város többségi tulajdonában álló Zalavíz Zrt. pályázata révén valósul meg, és összesen 68 ezer lakos ellátását javítja.
A rendezvényen Tálosi Dániel, a Szabadics Zrt. projektvezetője kifejtette: jelenleg 24 kút szolgálja Zalaegerszeg keleti bázisán az ivóvízellátást.
Több helyen azonban határérték feletti a víz vas-, mangán-, ammónia- vagy metántartalma, ezért hat új kutat fúrnak és öt régebbit megszüntetnek.
Mindezek mellett több helyen kicserélik az elhasználódott csöveket, összesen 17 kilométernyi új vezetéket is fektetnek. "Zalaszentivánon átalakítják a jelenlegi vízművet, és itt új acél víztornyot is felállítanak a 2021 márciusáig tervezett befejezési határidőig" - ismertette a projektvezető.
A beruházás célja a Mosoni-Duna alacsony vízszintjének megszüntetése, amit a Dunán kialakult jelentős medersüllyedés okozott.
A NIF Zrt. beruházásában már a nagytömegű földmunkák vannak folyamatban az M35-ös és az M3-as autópálya görbeházi csomópontjának fejlesztése kapcsán, a kivitelező - Zemplénkő Kft. - szakembereinek köszönhetően.