A Strabag kivitelezésében 2021-re korszerűsödő létesítménynek köszönhetően olcsóbbá is válik a város működtetése.
Nyolcmilliárd forintból teljesen megújul a Tettye Forrásház Zrt. pécsi szennyvíztelepe - hangzott el a város nyugati határában működő, 170 ezer ember szennyvizét kezelő létesítményben tartott sajtótájékoztatón.
Goszták Zoltán, a kivitelező Strabag Építőipari Zrt. főépítésvezetője közölte, hogy a munkálatok márciusban indulnak. A 2021 októberére megújuló telephely a jelenlegi határértékeknél is szigorúbb paramétereknek fog megfelelni. A korszerűsítés a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) csaknem 7,2 milliárd forintos támogatásával valósul meg, és a 2014-ben átadott biogáz üzem kivételével az egész telepet érinti.
Teljesen új szennyvíztisztítási vonalat létesítenek, rács- és homokfogó műtárgyakat, előülepítő- és úgynevezett biológiai medencéket építenek. A majdani szennyvíztelep 210 ezer ember szennyvizét lesz képes kezelni, csapadékos idő esetén naponta 55 ezer köbméter, száraz időben 30 ezer köbméter szennyvizet tud majd fogadni.
A fejlesztés azért is sürgető volt, mert az 1995-ben elkészült telep technológiája elavult: a pécsi agglomeráció bővülése miatt a városból kevesebb, viszont messzebbről, a környező településekről több szennyvíz érkezik - jegyezte meg Sándor Zsolt, a Tettye Forrásház Zrt. vezérigazgatója.
Hoppál Péter, a térség fideszes országgyűlési képviselője az eseményen hangsúlyozta: a Tettye Forrásház a hálózatfejlesztésekkel együtt összesen 20 milliárd forintnyi beruházást indít. Páva Zsolt polgármester szerint a fejlesztésnek köszönhetően olcsóbbá és korszerűbbé válik a megyeszékhely működése.
Kékinfrastruktúra fejlesztést zárt le Letkés uniós támogatással.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.