A Kötiviép’B egy átfogó közép-tiszai program részeként vállalta el a munkát.
Korábban már beszámoltunk arról, hogy a Közép-Tisza völgyben teljeskörű árvízbiztonsági fejlesztésekre találtak kivitelezőt, a Kötiviép’B Kft.-t, melynek az egyik alprojektről, a Tisza-tó árvízvédelmi rendszerének fejlesztéséről több alkalommal is írtunk már.
Az állami Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF), valamint a szervezetileg alá tartozó Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) „Árvízbiztonság növelése a Közép-Tisza völgyben” elnevezésű programjának keretében kerül sor Martfűnél a Tisza bal partján töltésáthelyezésre. A Szolnok megyei település önkormányzatát a Kötivizig tájékoztatta a hónapban arról, hogy ez részleteiben mit jelent.
A töltésáthelyezés részleteiről azt írják, a feladatot egész pontosan a 48+732 és 49+477 töltéskilométer szelvények között végzi el a Kötiviép’B. Emellett többek között sor kerül még
Kifejtik: a munkálatok során a három méter szélességű stabilizált útburkolat a töltés koronán kerül kiépítésre, Martfű belterületétől a Cibakházi közigazgatási területen található úgynevezett „Rocsa tanyáig”. A stabilizált korona biztosítja az áthelyezéssel érintett szakaszon az árvízvédekezés során a védelmi eszközök és anyag biztonságos helyszínre szállítását, továbbá elősegíti a fenntartási munkálatokat az időjárási körülményektől függetlenül.
Mint a közleményben írják, a munkálatok várhatóan 2023 november végére fejeződnek be.
Kékinfrastruktúra fejlesztést zárt le Letkés uniós támogatással.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.