A hárommilliárdos beruházás alapkőletétele csütörtökön történt. A létesítmény részét képezi majd egy wellness részleg, szaunavilág és gyerekparadicsom is.
Jövő tavasszal, vagy legkésőbb nyár elején várható a Csillaghegyi Strandfürdő és Uszoda új fürdőegységének megnyitása. A több mint hárommilliárdos beruházás alapkövét és az időkapszulát csütörtökön tette le Tarlós István főpolgármester, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, Óbuda-Békásmegyer országgyűlési képviselője és a Budapest Gyógyfürdői És Hévizei Zrt. (BGYH) vezérigazgatója, Szőke László.
A kivitelezést a Pusztakúti úti helyszínen az európai közbeszerzések honlapja szerint a Kalotherm Építőipari Zrt. végzi el. Szőke László elmondta, hogy hét szinten épül meg a fürdő, összesen hétezer négyzetméternyi fürdőterületet építenek be tizenegy medencével. A strand három szabadtéri medencéje is megmarad. A fürdő egyik éke lesz egy Barcsay Jenő által készített mozaik, amelyet a hamarosan lebontandó régi újpesti fürdőből hoznak majd át.
Tarlós István szerint az alapkőletétellel újabb jelentős állomásához érkezett a főváros fürdőfejlesztési programja, ugyanis a fejlesztésnek köszönhetően Budapest egy újabb, egész évben nyitva tartó fürdőegységgel gazdagodik. A főváros és a BGYH vezetésének nem titkolt célja, hogy megőrizze és folyamatosan továbbfejlessze Budapest gyógyfürdőit és strandjait.
A főpolgármester hozzátette, hogy a főváros és a BGYH most bejelentett szolgáltatásbővítő beruházásának célja kettős: a tervezett épület egyrészt a lakosság színvonalasabb kiszolgálását kívánja szolgálni wellness részleggel, szaunavilággal, gyerekparadicsommal, valamint étteremmel, másrészt otthont nyújt a sportolók, elsősorban az utánpótlás részére.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.