Női raftingozóink csapata csak nemrég jött létre, és máris elcsípett egy bravúrosnak számító 7. helyet a világbajnokságon.
Az Egyesült Arab Emirátusokban rendezték meg az R4 kategória rafting világbajnokságát, melyen a nemrég megszerveződött magyar női masters válogatott is részt vett. A magyarországi raftingot támogató Duna Aszfalt Kft. tájékoztatásából kiderült, az idei világversenyen, El-Ajn városában 29 ország 86 csapata mérte össze tudását az egyik legnehezebbnek számító vadvízi pályáján - egy sivatagi országban kialakított mesterséges folyón.
Az egy hetes versenyen a csapatok négy különböző számban csaptak össze. Az első napon a sprint futamok kerültek megrendezésre, ahol a gyorsaságé volt a főszerep. A következő versenyszám az úgynevezett Head to head összecsapás volt, melyen a sprint futamok eredményei alapján kialakított párok fej-fej mellett teljesítik a távot, a továbbjutó egység rendre a győztes hajó.
A harmadik versenyszámként a rafting sport egyik leglátványosabb és legtechnikásabb versenye a szlalom következett. Ennél a pályán trükkösen elhelyezett zöld és piros színű kapukat kell bevenni, a víz sodrásával megegyező vagy ellentétes irányban. Az utolsó napon a verseny egyik legnehezebb, legnagyobb állóképességet követelő versenyszáma a hosszútávú verseny, azaz downriver zárta a viadalt. Miután nem természetes közegben helyezkedett el a pálya, a versenyben ezúttal a hajóval való futás és síkvízi rész is szerepelt a vadvízi rész mellett.
Az el-ajni erőpróbán extra nehezítésnek számított a tikkasztó meleg a versenyzők számára, így komoly előkészületeket igényelt a szám minden csapatnak.
A Hlatky Réka, Szeip Ildikó, Sümeg Szilvia, Ispánki Nikoletta Zsuzsanna alkotta, Süveges Lilla által edzett magyar masters női csapat hatalmas csatákat vívott az ellenfelekkel, a vad hullámokkal, és összesítésben végül az előkelő 7. helyet ért el. Magyarország az eddigi összegyűjtött nagyszerű eredmények mellett is még kezdőnek számít a rafting sportban, de versenyről versenyre egyre szebb és szebb eredményeket ér el.
A sporttörténelmi siker megteremtői beszámolójukat külön köszönettel zárták a Duna Aszfalt Kft.-nek, hangsúlyozva, hogy a cég támogatása nélkül nem tudott volna megalakulni a csapat és tovább fejlődni a magyarországi rafting sportág.
A tavaszi hírek ellenére tovább halad az MTM debrecenbe költöztetése: nagy neveket hívtak meg a főépület tervezésére.
Hazánk egyik legnagyobb mintagazdaságának és agrárszakképző iskolájának új sportcsarnokáért a DAW Építész Stúdió tervezőként, míg a Bulid It Mérnökiroda Kft. kivitelezőként felelt. Az egykor világhírű, császári és királyi ménesbirtok campusának legújabb tagja visszafogott formálásával és erőteljes karakterjegyeivel hirdeti az épületegyüttes új korszakának szemléletét.