21 kilométernyi új szakasszal egészítette a térség hálózatát a Ke-Víz és a Depona Plusz, így már folytonos a kerékpáros kapcsolat az egymástól mintegy 30 kilométerre található két város között.
Átadták a Rakamaz, Tiszanagyfalu, Nyírtelek és Nyíregyháza településeket érintő kerékpárút fejlesztést, melynek eredményeképpen teljessé vált a kerékpáros kapcsolat Tokaj és Nyíregyháza között. A fejlesztés keretében bruttó 3,8 milliárd forintból megépült összesen 21 kilométernyi, gépjárműforgalomtól elzárt kerékpárút.
A nyíregyházi Ke-Víz 21 Építőipari Zrt. végezete a kivitelezést a következő szakaszokon:
Bár az utat néhány hete már használatba vehették a közlekedők, az ünnepélyes átadásra csütörtökön került sor. Az eseményen Révész Máriusz kerékpározásért és aktív kikapcsolódásért felelős kormánybiztos hangsúlyozta, hogy jövőre soha nem látott mértékben indul be a kerékpárutak fejlesztése hazánkban, ő pedig azon fog dolgozni, hogy a fejlesztések hálózatba kapcsolódva jöjjenek létre.
Az átadáson részt vett még Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter, dr. Vinnai Győző, a térség országgyűlési képviselője és Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere mondtak ünnepi beszédet. A fejlesztés a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium megbízásából, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában hazai forrásból valósult meg, a Modern városok program keretében.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.