A tavaly a Corvin-negyedben átadott kutatás-fejlesztési központot a Nemzetközi Ingatlanszövetség 60 ország projektjei közül sorolta dobogós helyre.
Irodaház kategóriában elnyerte a Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázat (World Prix d’Excellence) Ezüst Díját a budapesti Nokia Skypark. A Nemzetközi Ingatlanszövetség (FIABCI) idén Dubajban rendezte meg 69. Világkongresszusát, itt kerültek kihirdetésre kedden a pályázat eredményei. Minden évben 60 országból választják ki a legjobbakat: a több mint negyedszázada útjára indított díj a világ legrangosabb ingatlanfejlesztési elismerése.
A díjazás főbb szempontjai közé tartozik az ingatlanfejlesztés koncepciója és eredménye, építészeti- és városépítészeti színvonala, a kivitelezés minősége, valamint a megvalósítás időtartama is. Emellett értékelik az értékesítés és bérbeadás eredményességét, továbbá a környezetvédelmi szempontokat és az ingatlanfejlesztés társadalmi hasznosságát.
A Futureal-csoport fejlesztésében megvalósult, és a ZDA-Zoboki Építésziroda által tervezett épület a Corvin-sétány egyik lezáró eleme. A legkorszerűbb technológiákkal ellátott Nokia Skyparkot kifejezetten technológiai és kutatás-fejlesztési igényekre tervezték. A több mint 70 millió euró beruházási értékű, 25 ezer négyzetméteres komplexum teljes területét a Nokia foglalja el.
Az éppen egy évvel ezelőtt átadott irodaépület harmadszorra kapott rangos díjat: 2017 novemberében nyerte el az év legsikeresebb ingatlanfejlesztésének járó Portfolio Property Awards „Év projektje" díját, majd decemberben a FIABCI magyarországi tagozatának nívódíját is megkapta.
A tervező ZDA–Zoboki Építésziroda munkáit Magyarországon egyedüliként idén már negyedszerre ismerték el a legrangosabb nemzetközi FIABCI-díjjal. Az iroda tervezésében megvalósult épületek (Művészetek Palotája, Richter Gedeon Zrt. Kémiai Kutatóépület, Telenor Irodaépület) korábban két nemzetközi fődíjat és egy második díjat nyertek el, míg az alkotóközösség munkáját a Nemzetközi Ingatlanszövetség 2012-ben FIABCI Diplomával tüntette ki.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.