A strand megvalósíthatóságának megállapítása után elkészülhetnek a kialakítására vonatkozó részletes tervek.
Budapest III. kerületének önkormányzat képviselő-testülete döntést hozott arról, hogy megvizsgáltatják egy római-parti szabadstrand kijelölésének és megvalósításának lehetőségét.
Ha a vizsgálatok után a megvalósíthatóságnak nincs akadálya, akkor a strand kialakításának részletes tervei is elkészülhetnek – derül ki az önkormányzat közleményéből. Bús Balázs, a kerület polgármesterének kezdeményezésére több döntés született a népszerű partszakasz hasznosítása és védelme érdekében.
A bárki számára hozzáférhető vízi sportolás támogatására az Óbudai Sport és Szabadidő Kft. a már meglévő túra-, futó- és kerékpáros események mellett ezentúl rendszeres vízitúrázási lehetőséget is szervez majd a Római-partról indulva a Lupa-szigetre.
A kerületi önkormányzat lépéseket tesz a Római-parton fekvő, mintegy 20 állami tulajdonú ingatlan tulajdonjogának ingyenes megszerzésére is, hogy azokat sport- és szabadidős tevékenységre használhassák fel.
A part tisztántartására és törmelékmentesítésére 10 millió forintot különítettek el az idei költségvetésben. Ez fedezi többek közt az elöregedett, megrongálódott vagy használaton kívüli sólyapályák bontását és elszállítását.
Az idei szezontól kezdve a közterület-felügyelők környezetbarát és csendes elektromos járművel végeznek őrjáratot a parti szakaszon, hogy visszaszorítsák az illegális hulladéklerakást.
A fővárosi és agglomerációs közlekedésnek nagy előrelépést jelentő projektet a BFK és a NIF közösen valósítja meg. Most nem csupán a látványterveket tették közzé, hanem a tervezőket is megnevezték.
Olyan értékek miatt találtak egymásra a Bayer Constructtal, melyeknek köszönhetően a hazai piacon egyedülálló tervező vállalatot építettek fel. A LIMA Design központi szerepet szán a szárnyaló fiataloknak, és a tulajdonosa minden munkavállalót üzlettársának tekint. Madosfalvi Zoltánnal beszélgetve azt is megtudtuk, két ember hogyan tudott a semmiből indulva 20 év alatt olyan 110 fős építőipari céget építeni, mely a nemzetközi piacon is megállja a helyét.
Bár a Párisi Udvar saját bevallása szerint is az eddigi legszebb projektje volt, az azóta eltelt másfél évben sem csökkent a lendülete Bajnok Sándornak, aki 2020-ban elnyerte a Magyar Építész Kamara díját. A Market szakembere a mostani projektjeiről és a sikerek titkáról is mesélt a lapunknak.