A több mint 300 milliárd forintos fejlesztéssel ötezer munkahelyet teremtenek.
A héten sajtótájékoztatón jelentették be, hogy Közép-Európa legkorszerűbb kertészeti termelési, feldolgozási és logisztikai központja épül meg Hegyeshalom és Bezenye határában. Most a KÉSZ Csoport sajtóközleményéből kiderül, hogy a magyar holding látja el a debreceni BMW-üzemhez hasonló léptékű, egymilliárd eurós (középértéken mintegy 314 milliárd forintos) óriásprojekt
A korábbi bejelentésnek megfelelően, az elmúlt évtizedek legnagyobb és leginkább összetett hazai agrár- és élelmiszeripari beruházásában
A fejlesztés céljai között felsorolják a fenntartható mezőgazdaság támogatását, a hazai export megerősítését is. A német FAKT AG beruházásában elkészülő létesítmény ötezer munkahelyet hoz létre, és együttműködik majd a térség oktatási intézményeivel is.
Varga Mihály, a KÉSZ-csoport alapító tulajdonosa kiemelte: a holding nem csupán a megfelelő tudással, tapasztalattal és saját erőforrással rendelkezik a beruházás megvalósításához, de a németországi leányvállalata révén közös sikereket is tudhat már maga mögött a FAKT AG németországi beruházásaiban is.
A beruházó vezérigazgatója, Hubert Schulte-Kemper kifejtetet: azért esett a választás a Hegyeshalom és Bezenye határában lévő területre, mert a kitűnő infrastruktúrájú Budapest-Bécs-Pozsony tengelyen fekszik.
A beruházás célja az, hogy Európában jegyzett márkát hozzanak létre.
- tette hozzá.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.