Az ingatlan korábban nem rendelkezett szilárd burkolattal, így az udvaron át az épület megközelíthetősége ki volt téve az időjárás viszontagságainak.
A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tiszakarádon nyújtott segítő kezet Magyarország egyik vezető építőanyaggyártója, a Leier Hungária Kft. A Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) Alapítvány megkeresését követően a vállalat 108 négyzetméter Taverna kagylóhéj 6 cm térkövet ajánlott fel a tiszakarádi MRSZ Jelénlétpont udvarának térkövezésére.
A felajánlás alkalmából sajtótájékoztatót tartott
Felzárkózó települések elnevezéssel 2019 nyarán indult el az a hosszú távú kormányzati program, amely a következő években a legnehezebb helyzetben lévő településeket kívánja segíteni. A Magyar Református Szeretetszolgálat jelenleg 21 településen van jelen – köztük Tiszakarádon – olvasható a jobbadni.hu honlapján.
„Sajnos az ingatlan eddig nem rendelkezett szilárd burkolattal, így az udvaron át az épület megközelíthetősége ki volt téve az időjárás viszontagságainak” – hangzott el Kovács Zoltántól, a Leier Hungária Kft. Kelet-magyarországi területi vezetőjétől.
A Leier területi vezetője hozzátette:
„Remélhetőleg az adományként kapott térburkolat szakszerű kivitelezését követően mielőbb használatba tudják venni a területet az Alapítvány munkatársai és az oda segítségért forduló emberek. Bízunk benne, hogy ezt követően az időjárás körülményei nem fogják befolyásolni a Jelenlétpont elérhetőségét.”
A Leier cégcsoport fontosnak tarja a társadalmi szerepvállalást, hogy az olyan hátrányos helyzetbe került csoportokat támogassa, ahol jól jön a segítség és enélkül a támasz nélkül nem, vagy csak nagyon nehezen tudják megvalósítani az elképzeléseiket. A Leier Hungária Kft. ezzel az adománnyal is szeretne jó példát mutatni és segíteni a tiszakarádi közösségnek – áll a társaság közleményében.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.