Hét kelet-magyarországi településen több mint 2300 háztartást kötnek be a csatornahálózatba.
Kihirdették Balkány, Hajdúnánás és Hajdúdorog, valamint Tunyogmatolcs, Fülpösdaróc, Géberjén és Győrtelek vízgazdálkodási közbeszerzésének eredményét.
A két hajdú-bihari és öt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei településen történő szennyvíztisztító és csatornahálózati fejlesztéseket az EuroAszfalt Kft. és a Betonútépítő Zrt. alkotta E-B 2020 Konzorcium végzi el. A Nemzeti Fejlesztési Programiroda által indított beruházás nettó értéke 4,99 milliárd forint, összesen 2308 háztartást kötnek be a hálózatra. A közbeszerzésben a Colas Alterra Zrt., a Penta Általános Építőipari Kft. és a Swietelsky Magyarország Kft. tett még ajánlatot.
A fejlesztésben Balkány településen 542 ingatlant kötnek be a szennyvízcsatorna-hálózatba, valamint technológiai fejlesztést kapnak a szennyvíztisztító telepek.
Hajdúnánáson 366, Hajdúnánás-Tedej településrészen 137 ingatlant kötnek be a hálózatba, míg a szomszédos Hajdúdorogon 48 háztartást. A szennyvíztisztító telepeket ebben a térségben is fejlesztik.
A Szamos mentén egymás közelében fekvő négy szatmári településen az alábbiak szerint alakulnak az új bekötések: Tunyogmatolcson 764, Fülpösdarócon 20, Géberjénben 106, Győrteleken 325 háztartás kap szennyvízcsatornát. A meglévő szennyvíztisztító telepek technológai fejlesztése és korszerűsítése itt is megtörténik.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.