Hosszú évek óta várt fejlesztéseket hozott előrébb a budapesti vizes világbajnokság.
A világverseny egyik helyszíneként szolgáló Margitszigeten értékelte a vizes vb előtt véghez beruházásokat a világversenyt szervező BP2017 Kft. és a városfejlesztésekért felelős főpolgármester-helyettes. Szeneczey Balázs beszédéből kiderült, a beruházások beleágyazódnak abba a csomagba, amelyről még 2013-ban döntött a főváros. "A versenysorozat csupán felgyorsította az egyébként is tervezett megvalósítást.”
Kifejtette, kiépítették a sziget teljes csatornázottságát, valamint megoldották a csapadék és a talajvíz elvezetését. Teljes növényrekonstrukciót hajtottak végre, 1690 fát érintően, több mint 46 ezer négyzetméteren új a gyep, 92 ezer négyzetméteren pedig felújították azt. Bővítették a japán- és a rózsakertet. A szökőkútnál fényjátékot alakítottak ki, emellett új játszóteret is építettek tizenöt játszótéri és nyolc fitneszelemmel, emellett új játszóteret is építettek tizenöt játszótéri és nyolc fitneszelemmel.
A Mol BuBi (Budapest Bicikli) rendszerét újabb állomással bővítették. Több lett a kerékpártároló és a hulladékgyűjtő, vandálbiztos pihenőágyakat, ülőbútorokat, árnyékolókat tettek elérhetővé. Új információs táblákat helyeztek ki mind a látványosságokról, mind a növényekről. Fejlesztették a közösségi tereket, a közvilágítási hálózatot, a Margitsziget északi és déli végén egyaránt új illemhelyet alakítottak ki. A Margitsziget északi részén található parkolót pedig 404-ről 446 férőhelyesre bővítették.
Ahogy azt korábban is bemutattuk, a Margitszigeten az alábbi beruházások valósultak meg:
A Margitsziget fejlesztéséhez kapcsolódott a fővárosi Duna-part fejlesztése is, ahol gyalogos- és kerékpárossétány épült, ezáltal is fejlesztve a belváros és az úszókomplexumok kapcsolatát. A kivitelezést a Colas Alterra Zrt. és a Penta kft. végezte.
A Margitsziget beruházásai mellett fővárosban a Róbert Károly körutat, a Népfürdő utcát, a Vizafogó utcát, a Kárpát utcát, a Rákos-patakon átívelő gyalogoshidat és a pesti alsó rakpartot is felújították. A Margit híd és a Parlament között folytatják a sétálóutak kialakítását.
A lezúduló csapadék elvezetését úgy kellett megvalósítani, hogy a vízelvezető rendszer ne vonja el a figyelmet a fő látványosságról, azaz a falba vésett városnevekről.
Az Épkar kivitelezésében történő korszerűsítés során megújítják az épületgépészeti-és energetikai rendszereket is.
Egyre összetettebb vízelvezetési koncepcióra és megoldásokra van szükség a mind inkább szélsőséges időjárási körülmények miatt. Az esővíz átmeneti tárolása és ellenőrzött módon történő elvezetése olyan kihívást jelent, amelyhez megbízható partnerre van szükség. Az ACO pontosan az ilyen feladatokhoz fejlesztette ki a Stormbrixx rendszert, amely az igényeknek megfelelően rugalmas és nagy teljesítményű is egyszerre. Több év fejlesztési munka eredményeként a Stormbrixx HD, illetve SD változata minden alkalmazást lefed.