Hosszú évek óta várt fejlesztéseket hozott előrébb a budapesti vizes világbajnokság.
A világverseny egyik helyszíneként szolgáló Margitszigeten értékelte a vizes vb előtt véghez beruházásokat a világversenyt szervező BP2017 Kft. és a városfejlesztésekért felelős főpolgármester-helyettes. Szeneczey Balázs beszédéből kiderült, a beruházások beleágyazódnak abba a csomagba, amelyről még 2013-ban döntött a főváros. "A versenysorozat csupán felgyorsította az egyébként is tervezett megvalósítást.”
Kifejtette, kiépítették a sziget teljes csatornázottságát, valamint megoldották a csapadék és a talajvíz elvezetését. Teljes növényrekonstrukciót hajtottak végre, 1690 fát érintően, több mint 46 ezer négyzetméteren új a gyep, 92 ezer négyzetméteren pedig felújították azt. Bővítették a japán- és a rózsakertet. A szökőkútnál fényjátékot alakítottak ki, emellett új játszóteret is építettek tizenöt játszótéri és nyolc fitneszelemmel, emellett új játszóteret is építettek tizenöt játszótéri és nyolc fitneszelemmel.
A Mol BuBi (Budapest Bicikli) rendszerét újabb állomással bővítették. Több lett a kerékpártároló és a hulladékgyűjtő, vandálbiztos pihenőágyakat, ülőbútorokat, árnyékolókat tettek elérhetővé. Új információs táblákat helyeztek ki mind a látványosságokról, mind a növényekről. Fejlesztették a közösségi tereket, a közvilágítási hálózatot, a Margitsziget északi és déli végén egyaránt új illemhelyet alakítottak ki. A Margitsziget északi részén található parkolót pedig 404-ről 446 férőhelyesre bővítették.
Ahogy azt korábban is bemutattuk, a Margitszigeten az alábbi beruházások valósultak meg:
A Margitsziget fejlesztéséhez kapcsolódott a fővárosi Duna-part fejlesztése is, ahol gyalogos- és kerékpárossétány épült, ezáltal is fejlesztve a belváros és az úszókomplexumok kapcsolatát. A kivitelezést a Colas Alterra Zrt. és a Penta kft. végezte.
A Margitsziget beruházásai mellett fővárosban a Róbert Károly körutat, a Népfürdő utcát, a Vizafogó utcát, a Kárpát utcát, a Rákos-patakon átívelő gyalogoshidat és a pesti alsó rakpartot is felújították. A Margit híd és a Parlament között folytatják a sétálóutak kialakítását.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.
A projekt jelentős fejlesztés, mellyel javult a Győr-Moson-Sopron vármegyei település környezete és az ott élők életminősége.