A Szent Margit Kórház uniós fejlesztésének köszönhetően évente 200 ezer kilowattórányi energiát megújuló forrásból kap.
Napelemes rendszert építettek ki a budapesti Szent Margit Kórházban. A fejlesztés szerdai ünnepélyes bemutatásán Badacsonyi Szabolcs, a kórház megbízott főigazgatója közölte: az intézményre 780 napelemet szereltek fel, a rendszer teljesítménye 214 kilowatt, így évente csaknem 200 ezer kilowattóra villamos energia előállítására képes.
A KEHOP keretében 129,26 millió forintból megvalósult beruházást a budapesti Dream Way Global Kft. kivitelezte. Eredményeként a jövőben megújuló energiaforrásból fedezhetik az intézmény energiaszükségletének jelentős részét, ami évi 7,5 millió forinttal fogja csökkenteni a Szent Margit Kórház energiakiadásait.
A főigazgató az intézmény életében kiemelkedő jelentőségűnek nevezte a napelemes rendszer kiépítését. Szavai szerint óriási lehetőség előtt állnak a budapesti kórházak, fejlesztésüket a hamarosan induló Egészséges Budapest Program kiírásai és különböző uniós források is segítik.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter hangsúlyozta, hogy a napelemes rendszert a pályázattól számított nyolc hónapon belül kiépítették.
Az MVM Tisza Erőmű Kft. új energiatároló rendszere 31 megawatt névleges teljesítményű és 62 megawattóra kapacitású.
A műszaki dokumentáció és a jogszabályok maradéktalan ismerete, ezek figyelembevételével a legoptimálisabb megoldás alkalmazása – ezek elengedhetetlenek a sikeres engedélyezési eljárásokhoz. Dr. Szondi-Biczó Boglárka, a Paks II. Zrt. Engedélyezési Osztályának vezetője mindezen túl transzparenciára és a hatékonyságra törekszik szervezeten belül és a hatósági kapcsolattartásban is.