Egyre jelentősebb az újrafeldolgozott műanyagok szerepe, a felhasználó iparágak között az építőipar a második helyen áll.
Dinamikusan nő a kereslet az újrafeldolgozott műanyagok iránt a Carboferr Zrt. adatai szerint, ezzel együtt a regranulátum (újrafeldolgozott műanyagipari alapanyag) szegmense is növekedik a teljes műanyagipari szektoron belül. Az elmúlt évtizedben 64%-os növekedés volt tapasztalható az újrahasznosított műanyagok terén Európában. A folyamat oka az olcsó és nagymennyiségű hulladéktömeg, a szelektív hulladékgyűjtés, a korszerű leválogató- és feldolgozó üzemek, valamint a jelentős állami támogatások.
A szolgáltató cég elemzéséből az is kiderül, Európában a műanyagalapú hulladék 30%-ából gyártanak újrahasznosított műanyagipari terméket; 39%-át az energetika terén hasznosítják, 31%-ából pedig fel nem használt hulladék lesz.
A felhasználás legnagyobb része (40%) a csomagolóiparhoz kapcsolódik, ezt követi az építőipar (20%) és az autóipar (8,6%). Magyarországon jelenleg az újrahasznosított műanyagipari termékek 21%-át teszik ki a műanyag eredetű hulladékoknak. Az európai lista élén Norvégia szerepel 40%-kal, őt követi Németország és Svédország 38-38%-kal.
Az összes műanyagfajtából készülhet újrahasznosított műanyag,
A 600 milliárd forintnyi tőkeforrást biztosító Baross Gábor Tőkeprogram a beruházási aktivitás növeléséhez, az energiahatékonyság javításához, zöld fejlesztések megvalósításához járul hozzá.
A 30 milliárd forintos beruházásban a körforgásos gazdaság európai innovációs- és kutatóközpontját hozzák létre, közel 20 ezer négyzetméteren.