Jelentős környezetvédelmi beruházásba kezd a Duna-Dráva a porkibocsátás minimalizálása érdekében.
A váci gyárban 2016 nyara és 2018 áprilisa között megvalósuló fejlesztés során
A beruházás már a 2020-as emissziós előírásokat is bőven meghaladó környezetbarát cementgyártást tesz majd lehetővé.
Szarkándi János, a Duna-Dráva Cement Kft. (DDC) elnök-vezérigazgatója elmondta: 2008-ban hasonló modernizációs beruházást hajtottak végre a Beremendi Cementgyárban, 90 százalékkal csökkentve a porkibocsátást. A tulajdonosi támogatásból megvalósuló környezetvédelmi fejlesztés célja, hogy a váci gyár is hasonlóan alacsony kibocsátással működhessen, megerősítve ezzel a DDC térségben betöltött szerepét. „Ezáltal további évtizedekre tudunk stabil munkahelyet biztosítani az itt élőknek” - tette hozzá az elnök-vezérigazgató.
A Duna-Dráva Cement Kft. cementet, transzportbetont, valamint kavics és beton-adalékanyag termékeket állít elő, szolgáltatásai a betontechnológia teljes spektrumára kiterjednek. Cement, beton és kavics üzletágai, valamint a Beton Technológia Centrum Kft. összesen közel 500 alkalmazottat foglalkoztatnak. Éves konszolidált árbevétele 2014-ben meghaladta a 39 milliárd forintot.
A Terrán idén ősszel játékra hívta a tetőfelújítás- vagy csere előtt állókat, ezáltal lehetőséget adva egy otthon tetejének arra, hogy új életet kezdjen.
A 3D nyomtatás már nagyjából két évtizede elérhető technológia. Egyre elterjedtebb hazánkban is, ugyanakkor az építőipart lassabban érte el a többi szektornál, ami az ágazat korábban tapasztalt alacsony digitalizációs fokával magyarázható. Ahogyan azonban a robotika és a 3D modell alapú tervezés egyre elterjedtebb lett az iparágban, úgy lehetőség nyílt arra, hogy a pionír vállalatok is magukévá tudják tenni a 3D nyomtatást, a betonnyomtatás által.