A fővárosi Stefánia Palota kertjében közel félszáz nagyméretű alkotás egy időben jelenhet meg, amire eddig nem volt példa a magyar szobrászművészetben.
Október 12-én Budapesten a Stefánia Palota (Stefánia út 32.-40.) kertjében megnyílik a Stefánia Szoborpark első Őszi Tárlata. A szervező Magyar Kultúra Egyesület közleményéből kiderül, a kiállítás a kortárs magyar szobrászművészet összes irányzatát felvonultató tárlatok helyszínévé válik.
A magyar építőiparban meghatározó A-Híd Zrt. a Magyar Kultúra Egyesület és a Stefánia Szoborpark rendezvényeinek főtámogatójaként segíti a projektet.
A rendezvény hiánypótló, miután a szobrász tárlatok általában kisplasztikákat mutatnak be helyhiány és a szállítás költségei miatt. Ezt a problémát feloldva most közel 50 nagyméretű, köztéri méretű alkotás egy időben jelenhet meg, amire eddig nem volt példa a magyar szobrászművészetben. A kiállítás anyaga félévente megújulva Tavaszi és Őszi Tárlatok keretében jelenik majd meg.
A közleményben az áll, a magyar kultúra iránt elkötelezett A-Híd Zrt. mellett egyéb piaci szponzorok is jelentős részt vállalnak a kiállítások létrehozatalában. A kezdeményezést a Magyar Honvédség a művek helyszínre szállításával, a Stefánia Palota-Honvéd Kulturális Központ pedig a helyszínnel és egyéb szükséges eszközök biztosításával segíti.
A Terrán idén ősszel játékra hívta a tetőfelújítás- vagy csere előtt állókat, ezáltal lehetőséget adva egy otthon tetejének arra, hogy új életet kezdjen.
A 3D nyomtatás már nagyjából két évtizede elérhető technológia. Egyre elterjedtebb hazánkban is, ugyanakkor az építőipart lassabban érte el a többi szektornál, ami az ágazat korábban tapasztalt alacsony digitalizációs fokával magyarázható. Ahogyan azonban a robotika és a 3D modell alapú tervezés egyre elterjedtebb lett az iparágban, úgy lehetőség nyílt arra, hogy a pionír vállalatok is magukévá tudják tenni a 3D nyomtatást, a betonnyomtatás által.