A Hagyományok Házának épületében eredeti állapotának megfelelően helyreállítják a dísztermet, lefedik a belső udvart, és megújul a kupolatér.
A munka közepén tart a Budai Vigadó felújításában a kivitelező Épkar Zrt., derült ki az épület sajtóbejárásán. A Hagyományok Házának otthont adó épület teljes körű rekonstrukciója és bővítése 2018 áprilisára fejeződik be.
Az 1899-ben átadott Budai Vigadó felújításának célja egyrészt a leromlott állapotának megszüntetése, másrészt az, hogy el tudja látni a Hagyományok Háza feladatkörét, melyben a Magyar Állami Népi Együttes, a Folklórdokumentációs Könyvtár és a Népművészeti Módszertani Műhely is működik.
A felújítás során többek közt megszüntetik az utólagos galéria-beépítéseket, megújul a kupolatér, helyre állítják a dísztermet (eredeti fotók alapján), lefedik a belső udvart, kiállító- és táncterem jön létre. A részletekről ebben a cikkünkben írtunk.
A projekt anyagi hátteréről Hoppál Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkára számolt be a sajtóbejáráson. Az államtitkár kiemelte: az 5,5 milliárd támogatást nyújtó 2015-ös határozat után további több mint 1,5 milliárd forint támogatásról döntött a kormány, így mintegy 7,1 milliárd forint jut a beruházásra.
Hoppál Péter hangsúlyozta, hogy nemcsak a házat szeretnék új köntösbe öltöztetni, hanem a működést is a legmagasabb szintre akarják emelni. Ennek érdekében az intézmény komoly szakmai programot tett le a kormány elé.
Hozzátette, a Budai Vigadó épületének felújítása illeszkedik abba sorba, amely érintette eddig a Pesti Vigadót, az Erkel Színházat, a Zeneakadémiát és a Várkert Bazárt. A 2014 óta eltelt időszakban összességében 422 milliárd forint értékben újított fel és épített kulturális intézményeket a kormány nemzeti forrás igénybevételével.
A 2019-ben 35 milliárdos árbevételig jutott vállalat több mint 200 embernek ad munkát, az alvállalkozókkal együtt pedig több mint 800 munkavállalónak teremt lehetőséget.
Az ingatlanpiaci társaság felelős nagyvállalatként elkötelezett, hogy támogassa azokat a társadalmi programokat, amelyek a fiatalokat segítik a kulcskompetenciák megszerzésében.
Az Épkar kivitelezésében történő korszerűsítés során megújítják az épületgépészeti-és energetikai rendszereket is.