Az év első felében mért 50 százalékos bővülés a fővárost nem érintette, a megyei jogú városokban jelentős volt, a kisebb városokban és községekben pedig majdnem kétszeresére nőtt az átadott lakások száma.
Az első fél évében 5004 új lakás épült, 46,4 százalékkal (1587-tel) több, mint egy évvel korábban. A kiadott építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 19 823, ami 40,2 százalékkal több, mint a múlt év első felében.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) jelentéséből az is kiderült, az épített lakások száma Budapesten nem változott, ugyanakkor a megyei jogú városokban 38,3, a többi városban 81,1 százalékkal, a községekben majdnem kétszeresére, 97,5 százalékkal nőtt.
A természetes személyek által épített lakások aránya 46 százalékról 50 százalékra emelkedett, a vállalkozások által építetteké 54 százalékról 50 százalékra csökkent a múlt év első fele óta. A használatba vett lakások átlagos alapterülete 6 négyzetméterrel 95 négyzetméterre nőtt.
A már átadott lakásokkal szemben a leendő lakáscélú építményeknél más regionális megoszlás tapasztalható, ami fordulatot jelez előre: a fővárosban gyorsulni a községekben lassulni fog a lakásépítés.
A kiadott építési engedélyek és a bejelentések alapján építendő lakások számának 40,2 százalékos növekedésén belül Budapesten az egy évvel korábbihoz képest kétszer annyi, 112,2 százalékkal több 8378 lakás építését tervezik, ami az országos adat 42,3 százaléka. A kisebb városokban 89,9 százalékos a növekedés, míg a községekben 29,0 százalékos csökkenést jelez a statisztika a múlt év első feléhez viszonyítva.
Már lehet korcsolyázni a Balaton-part legnagyobb jégpálya rendszerén, melyhez a gyaloghidat a PERI UP rendszerrel építették fel.
Továbbfejlesztette Generon típusú napelemes tetőcserepét a Terrán Kft. a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel együttműködve egy 828 millió forintos projekt keretében.