Egy körülbelül félmilliárd forintos beruházással kap új otthont a kibővülő gyűjtemény.
A 2007 óta üresen álló, több műemlék jellegű épületet is magában foglaló volt BM Kórházba költözik a Magyar Építészeti Múzeum (MÉM) a kormány döntése alapján – derül ki a Magyar Közlönyből. A fővárosi Városligeti fasor és a Bajza utca kereszteződésénél fekvő komplexum a rendszerváltás előtt a Belügyminisztérium állományát látta el, majd később általános kórházként működött. Az intézményt a Quittner Zsigmond által 1887-ben épített Fasor Szanatóriumból alakították ki.
A költözéshez egyszeri támogatásként 465 millió forintos támogatást kap az intézet a Magyar Művészeti Akadémián Keresztül, a gyűjtemény kiegészítését pedig 274 millió forinttal támogatja a kormány. Az MMA január 1-jén vette át MÉM fenntartói feladatait az ekkor megszűnt Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központtól.
A MÉM építészeti-építészettörténeti gyűjteményét építész- és belsőépítész-életművekkel bővítik ki és a területhez kapcsolódó tudományos gyűjteményeket is itt fogják tárolni. A költözéssel és kibővítéssel egyidőben a múzeum új nevet kap: Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ (MÉM-MDK) néven fog működni.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.