Többek közt cégvezetői képzésre, összefogásból adódó kedvezményekre, csoportos felelősségbiztosításra és ajánlásra a megrendelők felé – az ezeket biztosító közösségnek ugyanis másfél év alatt tízszeresére nőtt a tagsága.
Február 16-án pénteken Budapesten immár harmadszor kerül megrendezésre a Magyar Építőipari Szakemberek Közössége éves rendezvénye az Országos Építőipari Szakember Találkozó, melyre ezúttal több mint ezer szakembert várnak.
A Mapei Kft. által életre hívott rendezvény célja, hogy fórumot és fejlődési lehetőséget teremtsen az építőipari szakemberek számára. Az esemény jellegét alapvetően a Magyar Építőipari Szakemberek Közösségének céljai határozzák meg, mely azért jött létre, hogy az építőipari vállalkozók körében a szakmai mellett a cégvezetői képességeket is fejlessze. A másik nagy cél a szakmunka és a szakemberek társadalmi elismerésének növelése, valamint a szakma népszerűsítése a fiatalok körében.
A mostani közleményből kiderült, a 2016 nyarán 100 fővel megalakult Magyar Építőipari Szakemberek Közössége immár közel ezer tagot számlál. A szervezet sajtóközleménye szerint a tavalyi év során kétszeresére nőtt a tagság, ezzel immár 947 főnél tart a közösség.
„Elégedettek vagyunk a múlt évben elért eredményekkel, de 2018-ban még magasabbra tesszük a lécet” – idézte a közlemény Markovich Bélát, a közösséget életre hívó Mapei Kft. ügyvezetőjét. “Szeretnénk tovább bővíteni a tagjaink számát, emellett több új szolgáltatást vezetünk be.”
A biztosítási szolgáltatás idén több ponton kedvezően megújul, valamint kibővül a tagok által igénybe vehető kedvezmények köre. 2018. második felében kedvezménykártya kerül bevezetésre, ami kedvezményes beszerzési lehetőségeket ad például szerszámokra, munkaruhára.
A február 16-i rendezvényen csatlakozni lehet a Magyar Építőipari Szakemberek Közösségéhez,
az új tagoknak minden szolgáltatás és kedvezmény a helyszínen igénybe vehető. Ugyanakkor itt kerül átadásra a 2017-es Mesterek Mestere díj.
A generálkivitelező Duna Aszfalt Zrt. és a tervező CÉH Zrt. különleges mérnöki teljesítményét ismerte el az Acélszerkezeti Szövetség.
Egy útszakasz, ami többet tud a forgalomról, mint a sofőrök – és adatban beszél. Az M1–M7 autópálya budaörsi szakaszán zajló fejlesztés során a Magyar Közút és a BME közösen építik ki további ipari partnerekkel együttműködésben azt a digitális infrastruktúrát, amely valós időben képes érzékelni, értelmezni és modellezni a közlekedést.