A magyar társaság a Szerb Kőolajipari Vállalat (NIS) beruházásában kivitelezi egy torony acélszerkezetét.
Az ütemtervnek megfelelően látványos szakaszhoz érkezett a KÉSZ Holding Zrt. a szerbiai olajipari beruházásban végzett munkálataiban. A magyar társaság a Szerb Kőolajipari Vállalat (NIS) kapacitásbővítő projektjében vesz részt, mely Újvidéken és Pancsován működtet olajfinomítót.
A KÉSZ honlapján megjelent információk szerint a NIS olajfinomítóján a magyar cég feladata
a kokszvágó torony acélszerkezetének és technológiai szerkezetének gyártmánytervezése, gyártása és szerelése.
Egy korábbi hír szerint a szerbiai óriáscég még 2012-ben jelentette be, hogy egy olyan fejlesztési hullámot indít be, ami által 2020-ra ötmillió tonna kőolaj kitermelésére alkalmas kapacitással rendelkezik majd.
Ahogy az a júniusi debreceni építőipari konferencián is kiderült, a KÉSZ Zrt. 17 éve tevékenykedik külföldön. Jelenleg valamennyi földrészen és 30 országban érdekelt a társaság kilenc külföldi leányvállalata által, exportevékenysége középpontjában az acélszerkezetek állnak.
Először alkalmazták Magyarországon és rögtön 36 méteres magasságban a PERI moduláris homlokzati állványrendszerét. Budapest szívében, Ferencvárosban a fenntartható építészet jegyében elkészült Metrodom Green 513 lakásos épületének homlokzatát összesen 7000 négyzetméteren borítják örökzöld növények. A lenyűgöző látványt nyújtó zöldfalak kialakítását az első ütemben a PERI állványrendszerei segítették.
Ezek a vállalkozások már fél éve eltiltott státuszban vannak, így tavasz óta nem vállalhatnak munkát a vonatkozó jogszabály szerint.