Az egykori Schranzer-villából zéró energiakibocsájtású központot épített a Laki az MMA számára.
Kedden átadták a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) új irodaházát Budapesten az Andrássy út és a Bajza utca sarkán. A két épületből álló ingatlanegyüttes fejlesztését a Laki Épületszobrász Zrt. kivitelezte, a tervező Fazekas György volt.
Az egykori Schanzer-villa a historizáló, késő szecessziós építészet nívós alkotásaként jött létre a 20. századi elején. Az egyemeletes, saroktornyokkal kialakított épület korábban a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) székháza volt.
Az elhanyagolt állapotban lévő villa és a szomszédos épület felújítása 2015-ben kezdődött el a műszaki előkészítéssel, értékleltár készítésével és a szükséges bontások elvégzésével. Az épületegyüttes teljes rekonstrukciója 2017 elején kezdődött, és 20 hónapot vett igénybe.
A felújítás eredményeként üvegcsarnokkal összekötött két épületben az MMA vezetésének és az MMA Titkárságának irodái, valamint egyebek mellett tanácsterem, akadémikusi klubszoba és rendezvényterem is helyet kapott. Az épületegyüttes teljesen automatizált, zéró energia kibocsátású, a fűtést és hűtést hőszivattyúk biztosítják.
A teljes beruházás mintegy négymilliárd forintból valósult meg.
Az átadón Vashegyi György, az MMA elnöke úgy fogalmazott, a világörökségi helyszínen elhelyezkedő épületben méltó körülmények között folytathatja munkáját az MMA Titkársága, de új közösségi terekhez jutnak az akadémikusok is.
Az MMA tiszteletbeli elnöke, Fekete György az átadó ünnepségen hangsúlyozta:
a felújítás során érvényesült a szándék, hogy az épületegyüttesben megvalósuljon a műemléki hűség és a 21. századi hivatali és társadalmi élet harmóniája.
„Az irodaház birtokbavételével az MMA beköltözött Európa egyik legjelentősebb kulturális és műemléki zónájába” - tette hozzá Fekete György.
A Kaiserstein szortimentet élőben, a termékeket megtapintva, színeiket saját szemmel értékelve tekinthetik meg a jövendőbeli és potenciális vásárlók. Április 1. keddtől kezdve látogatható a helyszín, mely munkanapokon reggel 7-től este 7 óráig tart nyitva.
A Portfólió Építőipar 2025 konferenciáján a kormány képviselői és az ágazati nagyágyúk is megjelentek, hogy az iparágat érintő kihívásokról és lehetőségekről beszéljenek. A hagyományosan a találkozón átadott Év Építőipari Személyisége díjat az ünnepélyes esti gálán idén is méltó személy vehette át. Lapunk az esemény médiapartnereként volt jelen.