A tehetséggondozás fontossága mellett szólaltak fel hazai vezető vállalatok képviselői a Budapesti Műszaki Egyetemen rendezett konferencián.
A tehetséggondozás érdekében szükséges összefogásról tartottak sajtótájékoztatót a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) kapcsán. Az eseményt dr. Józsa János, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) rektora és dr. Szendrő Péter, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke nyitotta meg, hangsúlyozva, hogy az eltelt évek során már mintegy negyedmillió egyetemista vett részt az OTDK-ban. A verseny egyik kiemelt célja, hogy mind a fiatalok, mind a majdani munkáltatói oldal minden segítséget megkapjon a tudományos kutatásban, az elhelyezkedésben, illetve az utánpótlás biztosításában.
Az OTDK aranyfokozatú támogatója, a WING Zrt. képviseletében Noah M. Steinberg elnök-vezérigazgató kiemelte: a vállalat elemi érdeke, hogy az itt tanuló fiatalok a legjobb lehetőségeket kapják meg, és így hozzájáruljanak az építészeti és társadalmi értékteremtéshez. A WING számára épp ezért kiemelten fontosak az olyan egyetemhez közeli fejlesztések, mint az Ericsson Ház, vagy a Siemens csoporthoz tartozó evosoft székháza. Mindez kifejezi a bizalmat Magyarország iránt is, hiszen a beruházások, támogatások adott esetben csak 10-20 év múlva térülnek meg.
A jövő munkatársainak megtalálására nagy hangsúlyt fektető CÉH+ Zrt. elnök-vezérigazgatója, Tóth Attila az építőipar képviseletében azt mondta, az iparág az utóbbi öt évben hosszú idő után végre sokat fejlődött. A fiatalokon múlik, hogy ez a tendencia folytatódik-e, ám
a mai hallgatókra az egyre gyorsuló világban óriási nyomás nehezedik.
A tudományos munka mellett nagy szükségük lesz a kreativitásra, a kommunikációs és kooperációs képességekre, valamint a kritikus gondolkodásra. Mivel a világ egyre gyorsabban változik, a munkaerőpiacra kikerülőknek a mély szakmai ismereteken túl szintén rendelkezniük kell a változás képességével.
A vezérigazgató ezután öt pontban foglalta össze a mai világban legfontosabb készségeket a mérnökök számára:
Tóth Attila szerint aki ezeknek a feltételeknek nem tud megfelelni, az előbb utóbb le- és ki fog maradni a versenyből. Ezért a mai oktatók és cégek nagyban felelősek a fiatalok jövőjéért. A további támogató cégek képviseletében szintén részt vett a konferencián:
A rendezvény díszvendégei voltak Kotány Attila, a BME kancellárja, dr. Horváth Zita oktatásért felelős helyettes államtitkár és Kovácsné Tóth Ágnes, Budapest Főpolgármesteri Hivatalának kabinetfőnöke.
Építőipari Nívódíjat vehetett át a Magyar Építő Zrt. a Nemzeti Atlétikai Központért.
Az ágazat termelése havi az előző hónaphoz viszonyítva 4,6 százalékkal nőtt, éves szinten mérve lényegileg stagnált, fél százalékkal csökkent.