A zalai tesztpálya tudásbázisaként is szolgál majd a négyszintes épület, amely 1100 hallgató kiszolgálása mellett vállalati munkahelyeknek is otthont ad.
Pénteken Zalaegerszegen sajtóbejárást tartottak a leendő Innovációs és Tudásközpontban, ami a Szabadics Zrt. kivitelezésében épül ki.
Az intézmény a Budapesti Gazdasági Egyetem közel egymilliárd forintos fejlesztésében jön létre a zalaegerszegi gazdálkodási kar épületeként.
Az idén májusban indult barnamezős beruházásban egy a 70-es években emelt laktanya-épületet alakít át a Szabadics a Gasparich utcában.
A pénteki bejáráson elhangzottak szerint a munkák a megfelelő ütemben haladnak a négyemeletes épületen, az átadást októberre tervezik. A projektben olyan oktatói, irodai és közösségi terek jönnek létre, melyek a nemzetközi üzleti környezetet szimulálva a vállalati együttműködéseken alapuló gyakorlati képzést szolgálják.
Az épület mintegy 1100 hallgatót tud majd kiszolgálni, emellett a vállalatokkal való együttműködés keretében mintegy 50-70 vállalati munkahelyet is kialakítanak az épületben. Dietz Ferenc, a Budapesti Gazdasági Egyetem kancellárja korábban úgy fogalmazott, a központ partnere, egyben tudásbázisa lesz a zalaegerszegi járműipari tesztpályának, valamint a létesítményben megjelenő innovatív vállalatoknak.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.