A Mészáros és Mészáros, valamint a Békés Drén konzorciuma a rendszerváltás előtti idők gyógyszeriparának hulladékát is eltakarítja.
Kicsivel több mint 9 milliárd forintból élesztik újjá az ország egykori öt legfontosabb gyógyszeripari üzeme közé tartozó Alkaloida Vegyészeti Gyár hulladéklerakóját. A most is megbízói szerepet vállaló Nitrokémia Környezetvédelmi Tanácsadó és Szolgáltató Zrt. (Nitrokémia) korábbi adatai szerint a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Tiszavasvárin elhagyott téglagyári agyaggödrökben 1966-tól kezdődően vegyes összetételű ipari veszélyes hulladékokat, valamint toxikus, illetve biológiailag nem kezelhető szennyvizeket, szennyvíziszapokat helyeztek el.
Most az Opus Global Nyrt. érdekeltségébe tartozó Mészáros és Mészáros Kft., illetve a Békés Drén Kft. kezd bele a kármentesítési munkálatok első ütemébe – derül ki a Budapesti Értéktőzsde honlapján megjelent adatokból. A mélyépítési megbízást nettó 9,098 milliárd forintért vállalta el a két cég, a feladatok 80 százalékát a Mészáros és Mészáros Kft. végzi el.
A közbeszerzési tendert kiíró Nitrokémia várhatóan november közepéig köti meg a szerződést a nyertes konzorcium tagjaival. Az 1927-ben alapított tiszavasvári Alkaloida Vegyészeti Gyár egykori hulladéklerakója 26 hektáron terül el. A cég a kezdetektől fogva pszichotróp növényi származékanyagok feldolgozásával is foglalkozik, jelenleg pedig az indiai hátterű SUN Pharmaceutical Industries Ltd. a tulajdonosa.
A generálkivitelező Duna Aszfalt Zrt. és a tervező CÉH Zrt. különleges mérnöki teljesítményét ismerte el az Acélszerkezeti Szövetség.
Egy útszakasz, ami többet tud a forgalomról, mint a sofőrök – és adatban beszél. Az M1–M7 autópálya budaörsi szakaszán zajló fejlesztés során a Magyar Közút és a BME közösen építik ki további ipari partnerekkel együttműködésben azt a digitális infrastruktúrát, amely valós időben képes érzékelni, értelmezni és modellezni a közlekedést.