A Duna Csoport úttörő jellegű szabadegyeteme több mint nyolcvan résztvevővel három napon át zajlik a fővárosban, két országos jelentőségű építőipari projekt helyszínét is érintve.
Csütörtökön délben Budapesten megkezdődött a Duna Aszfalt Kft. által első ízben megrendezett Duna Group Szabadegyetem – derült ki a mélyépítő vállalat sajtóközleményéből. A magyar építőiparban eddig példa nélküli kezdeményezés három napon át zajlik a fővárosi Kármán Tódor Kollégiumban, érintve az ország két jelentős építőipari projektjét Tiszaugon, illetve Zalaegerszegen.
Kincses Péter főszervező a megnyitón hangsúlyozta, a rendezvény iránt óriási volt az érdeklődés.
„Az eredetileg tervezett létszámhoz képest 25 százalékkal többen jöttek el, és végül 83 résztvevővel vágunk neki a programoknak”
– derült ki a szavaiból. Hozzátette, a szabadegyetemen az ország összes jelentősebb képzőhelye képviselteti magát a diákjai által. „A debreceni, a győri, a pécsi, a bajai egyetem hallgatói is csatlakoztak a szabadegyetemhez, de természetesen érkeztek az Óbudai Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Karáról és a Budapesti Műszaki Egyetemről is.”
A programokról szólva elmondta, az előadások során központi szerepet szánnak az innovációnak, ugyanakkor fontos lesz a két országos jelentőségű projekt bejárása is. „A ZalaZone autóipari tesztpályán, illetve az M44-esen épülő új Tisza-hídnál is többórás szakmai program vár a hallgatókra.” Az iparági témák mellett a csapatépítés is teret kap a hosszú hétvégén: a zalaszabari Kányaváry-birtokon borkóstolás, míg a Kecskeméti Sörházban sörkóstolás lesz a program.
A főszervező a szabadegyetem céljára is kitért. Szavai szerint kiemelten fontosnak tartják megmutatni a jövő mérnökeinek, hogy a magyar útépítés piacvezetőjénél milyen innovációk vannak.
„Emellett az is jelentős cél, hogy ezen a szabadegyetemen személyesen is összeismerkedjen az iparág és a hallgatói réteg, amely lényegében az ágazat jövőjét jelenti.
Ugyanakkor amiatt is örülünk a nagy létszámnak, mert a diákok közötti kapcsolatépítés is fontos. Az ilyen táborokban olyan életre szóló barátságok szoktak szövődni, melyekre mind szakmailag, mind emberileg lehet építeni.”
A szabadegyetem rangját emeli, hogy a rendezvényt egy oklevél átadással zárja, mellyel a Duna Aszfalt tehetséggondozási programjába tudnak jelentkezni a hallgatók. „Emellett segítünk a résztvevőknek szakmai gyakorlati helyet és diplomamunka témát találni, továbbá állásokat is kínálunk” – zárta az összegzést Kincses Péter.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.