A szervezet elnöke üdvözölte a piac tisztulását, és azt is, hogy a következő hat évre az új lakások áfatartalmát előre lehet kalkulálni.
Az építőipar idei teljesítménye elérheti a 4000 milliárd forintot, amely elmarad a tavalyitól (4400 milliárd), és a 2018-as értéknek felel meg - mondta az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke péntek reggel az M1 aktuális csatornán.
A 4000 milliárdos kibocsátás továbbra is viszonylag magas értéknek mondható a korábbi évekhez képest, miután a 2018-as év végi érték két jelentős növekedést hozó év - 2017 és 2018 - után alakult ki.
Koji László kiemelte, hogy az év első felében az állam hasonló mértékű megrendeléseket adott az építőiparnak, mint tavaly, míg az önkormányzati megrendelések megfeleződtek.
Kifejtette, a lakásépítés az idei évben is húzóágazata maradt a gazdaságnak.
A 2021-es családtámogatási intézkedésekről Koji László azt mondta, fontos, hogy a következő hat évre az új lakások áfatartalmát előre lehet kalkulálni, hiszen - a 2022 végéig építési engedéllyel rendelkező lakásoknál - egészen 2026-ig 5 százalékra mérséklődik az áfakulcs. A lakásfelújítási támogatások nagy előnyének nevezte a piac tisztulását, miután számlával kell igazolni az elvégzett munkákat.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.