Egy év alatt 5,0, az előző hónaphoz képest 12,1 százalékkal nőtt az építőipari termelés a KSH adatai szerint.
Június óta az építőipar teljesítménye minden hónapban magasabb volt az előző havinál, novemberben az előző havi értékekhez képest újabb 12,1 százalékkal nőtt. Így már hatodik hónapja látszik az építőipar kilábalása a koronavírus-járvány okozta válsághelyzetből – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal mai adataiból és az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleményéből.
A tavaszi visszaesés korrekcióját jelzi, hogy a májusi mélyponthoz képest folyamatosan, novemberre már összesen 27,3 százalékkal javult az építőipari termelés volumene.
Novemberben az épületek építése 7,7%-kal, az egyéb építményeké 2,2%-kal nőtt éves alapon. Szintén kedvező, hogy az új szerződések volumene 55,5%-kal növekedett, a november végi szerződésállomány volumene pedig 2,7%-kal meghaladta az egy évvel korábbit.
A tavalyi év első három negyedévében 12 876 darab lakásépítésre került sor, amely 25%-os bővülést jelent éves összevetésben. Budapest kivételével az ország egész területén dinamikusan növekedtek a használatbavételek az első kilenc hónapban.
Az elkövetkező időszakra vonatkozóan bizakodásra ad okot
Emellett a lakásépítési és lakásfelújítási piac a lakóingatlan-piacon január elsejétől érvényben levő támogatásoknak köszönhetően várhaztóan jelentősen felgyorsul. Ide tartozik
A Mapei sportpálya bevonataival szebb és biztonságosabb felületeken sportolhatnak a gyermekek a XIV. kerületben.
Az építőipari vállalat nem csupán generálkivitelezéssel foglalkozik. Számos más épület mellett a Veszprém Aréna, vagy éppen a pápai Esterházy-kastély munkálatai is nevükhöz kapcsolódnak. Emellett a modern építőanyag-kereskedelemben is ugyanúgy részt vesznek, mint a faipari restaurációs munkákban, vagy az ingatlankereskedelemben.
Idén négy szakembert tüntettek ki: a Merkbau, a Grabarics, a KÉSZ és a ZÁÉV munkatársait díjazták.