A magyar cégcsoport a világjárvány miatt a tavalyi évben kiemelt figyelmet fordított az adományozásra.
A vírus okozta rendkívüli helyzet szinte az egész esztendőre rányomta bélyegét, és emiatt még nagyobb hangsúlyt kapott a segítségnyújtás. Ez határozta meg a WEST HUNGÁRIA BAU Kft. 2020-as karitatív tevékenységének az irányvonalát – derült ki a magyar tulajdonú cégcsoport sajtóanyagából.
A WHB Group támogatási politikáját következetes tervezés jellemzi, így már egy évvel előre tudják, melyek azok a szervezetek, intézmények, amelyeket az adott évben biztosan támogatni fognak. Ugyanakkor természetesen nyitottan fogadják a frissen beérkező támogatási megkereséseket is.
„Örülünk, ha a nagyobb projektjeink mellett kis támogatásokkal is, de minél több helyen segíthetünk, amennyiben adományaink olyan célt szolgálnak, amit fontosnak tartunk”
– vallja Paár Attila tulajdonos, ügyvezető igazgató.
A fentieknek megfelelően a tavalyi évben néhány százezres nagyságrendű támogatásokkal járultak hozzá a győri Bagolyvár Anya- Csecsemő- és Gyermekotthon, a Bárczi Gusztáv Készségfejlesztő Iskola vagy a Békés Megyei Gyermekvédelmi Központ tevékenységéhez.
Emellett egy országos gyűjtésbe is beszálltak, amelynek célja az otthon tanulás megkönnyítése volt azok számára, akik számítástechnikai eszközök hiányában esnének ki a digitális oktatásból. A cégcsoport hozzájárult a győri Radó Tibor Általános Iskola udvarának felújításához, illetve a péri Öveges József Általános Iskola ajtócseréjéhez is.
Ahogy korábban már beszámoltunk róla, a cégcsoport 5 millió forintértékben ajándékozta meg a Győri Hild József Építőipari Technikumot. A vállalat 14, a jövő építőipari szakembereinek képzését maximálisan kiszolgáló számítógéppel támogatta az intézményt.
A nagy teljesítményű eszközöknek köszönhetően az intézményben ki tudtak alakítani egy újabb szaktantermet, ahol a diákok megismerkedhetnek a 3D-s BIM tervezéssel.
Ez a program lehetőséget ad arra, hogy a tanulók bepillantást nyerjenek a modern építőipar 3D-s modellezéssel támogatott tervezési, kivitelezési és üzemeltetési folyamataiba.
A tavalyi évben a fentieken túl egy különleges történettel is bővült a cégcsoport karitatív tevékenysége. Egy gyermekrajzverseny díjazásához ugyanis egy varrónőtől rendeltek meg plüss hódokat, és a megrendelés olyan sokat jelentett a kabalaállatot megalkotó varrónő számára, hogy további 200 plüss hódot vásárolt meg a vállalat.
Így további munkát tudtak biztosítani a varrónőnek, aki maga is hátrányos helyzetű, a játékokkal pedig mosolyt csaltak 200 rászoruló gyermek arcára is.
A koronavírus-járvány okozta helyzet extrém leterheltséggel és váratlan kihívásokkal járt az egészségügy számára, ezért a vállalat számára magától értetődő volt, hogy 2020-ban anyagi támogatásaik nagy része itt koncentrálódjon. A győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórházzal hosszú évekre visszanyúló együttműködése van a WHB-nak, így természetes volt, hogy a járvány okozta helyzetben is támogatják az intézményt.
Összesen 25 000 000 Ft értékben segítették az életmentő munkát, egy ultrahang diagnosztikai készülék, két altató-lélegeztetőgép, valamint a gyermek sebészeti osztály számára egy sebészeti vágó készülék beszerzésének lehetővé tételével.
Az anyagi felajánlások mellett a vállalat a saját eszközeivel és munkájával is hozzájárult a kórházak helytállásához.
Két-két teljesen felszerelt konténert biztosítottak a betegforgalom megkönnyítéséhez és a COVID teszt mintavételek biztonságos, kulturált körülmények között történő bonyolításához a Petz Aladár Megyei Oktató Kórháznál és a Zrínyi utcai kórháznál.
A cégcsoport tulajdonos-ügyvezetője, Paár Attila az alábbiakban összegezte a WHB Group CSR tevékenységének irányvonalait. „Természetesen továbbra is elkötelezettek vagyunk az iránt, hogy minél jobb jövőt teremtsünk magunknak és gyermekeinknek, hogy segítsük a nehezebb sorsú embereket és ami talán a legfontosabb, hogy lehetőségeink szerint minél több támogatást nyújtsunk a betegeknek, illetve az őket gyógyító egészségügynek.
Nem csak a nehéz időszakban, de mindig nagyon fontos, hogy újra és újra visszataláljunk az összefogáshoz és megtaláljuk a segítségnyújtás és a szolidaritás különböző eszközeit!”
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.