A Megakrán Nyrt. kibocsátott részvényeinek száma is bővült, hiszen mostantól kerülnek tőzsdei forgalomba azok a részvények, amelyeket az októberi tőkeemelés során a KÉSZ Holding Zrt jegyzett le.
A Megakrán Nyrt. vezetői indították el a Budapesti Értéktőzsde kereskedését 2021. december 17-én. Ez az ünnepélyes csengetés a cég életében már a második alkalommal történt meg, ezúttal is tőzsdei bevezetést ünnepelve, de immár a BÉT szabályozott piacán a standard kategóriában – olvasható a Budapesti Értéktőzsde pénteki közleményében.
A Megakrán szintlépését követően megkezdődött a kereskedés a társaság részvényeivel a BÉT Standard kategóriájában, ezzel a szegmens immár 17 kibocsátót számlál – a mérföldkő apropójából tartott kereskedésindító csengetésen Vitkovics Péter, a Megakrán felügyelőbizottságának elnöke, Vida Tamás, a KÉSZ Holding Zrt vezérigazgatója, egyúttal a Megakrán felügyelőbizottságának tagja, valamint Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója is részt vett.
A standard kategóriába lépéssel bővült a kibocsátott részvények száma is, hiszen mostantól kerülnek tőzsdei forgalomba azok a részvények, amelyeket az októberi tőkeemelés során a KÉSZ Holding Zrt jegyzett le. A KÉSZ Holding Zrt ezzel közel 20 százalékos mértékben lett a Megakrán Nyrt. tulajdonosa, egyben stratégiai partnere.
„Ahhoz, hogy iparági szerepünket ne csak megtartsuk, hanem fejlődhessünk is, folyamatosan keresni kell a lehetőségeket. Mi, a KÉSZ Csoportnál a folyamatos fejlődési igényünknek köszönhetően tisztán látjuk a kapacitásainkat, a képességeinket és ezek kibővítése céljából új pénzügyi tranzakcióba fogtunk a speciális emeléstechnikai és gépsor telepítési feladatokat ellátó Megakrán Nyrt.-vel karöltve.
A szintén családi vállalkozásként indult társaság olyan szolgáltatásokat nyújt, amely a szegmensben egyedülálló megoldásokat és technológiai eszközöket soroltat fel, és a KÉSZ Csoport számára egy új utat nyit meg. Úgy vélem, ennek köszönhetően tovább gyarapíthatjuk az olyan projektjeink számát, amelyekre nem csak hazánkban, de nemzetközi szinten is mintaként tekintenek majd” – mondta az akvizíció kapcsán Vida Tamás, a KÉSZ Holding Zrt. vezérigazgatója.
„A Megakrán Nyrt. a 2018-ban sikeres bevezetési és tőkebevonási tranzakciót hajtott végre a BÉT Xtend piacán. A tranzakcióval az első vállalat voltunk az Xtenden. Akkor is elmondtuk, hogy néhány éven belül szeretnénk feljebb lépni a magyar tőkepiacon. Külön öröm és megtiszteltetés számunkra, hogy a kategóriaváltásban is élen tudunk járni, és elsőként lépünk szintet az Xtend piacról a standard kategóriába” – mondta Langmáhr Tamás, az Igazgatóság elnöke.
„A tőzsdei kategóriaváltás elsődleges célja a piaci likviditás bővítése. Szeretnénk növelni a befektetőink körét, mert hisszük, hogy a transzparencia és a hiteles működés igazi értékmérője, ha nagyszámú részvényes bízik a vállalatban” – tette hozzá Vitkovics Péter, a Megakrán Nyrt. felügyelő bizottságának elnöke.
A Megakrán Nyrt. részvényeivel 2018 decemberében indult meg a kereskedés a BÉT középvállalatokra specializált piacán, a BÉT Xtenden, amellyel a Megakrán avatta fel az újonnan létrehozott platformot.
A tranzakció egyben a Széchenyi Alapok tőzsdei bevezetést segítő alapja, a Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap első befektetése is volt.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.