Az egész ágazatot népszerűbbé teszi a Duna Group Szabadegyetem, amelyen idén az ország legnagyobb hídépítő projektjét és egy európai szinten is kuriózumnak számító fejlesztést látogatnak meg a hallgatók.
Immár harmadik alkalommal hívja meg a Duna Csoport az ország infrastruktúra-építőmérnök hallgatóit a Duna Group Szabadegyetemre - derült ki a cégcsoport közleményéből. A négynapos szakmai rendezvénysorozat ebben az évben augusztus 11-én kezdődik.
A meghívottak számára továbbra is ingyenes program egyik kimondott célja, hogy már a hallgatói évek alatt személyesen összeismertesse egymással a jövő infrastruktúra építőit.
A közlemény hangsúlyozza, az elmúlt két évben felszabadult hangulatban zajló esemény tapasztalataira alapozva a Duna Csoport idén is lehetőséget teremt a résztvevőknek, hogy betekintsenek az infrastruktúra-építési szakma kulisszatitkaiba. Eközben várhatóan az egész életükre szóló ismeretséget köthetnek az építőiparral és a jövő infrastruktúra mérnökeivel.
A Duna Group Szabadegyetem idén is nagy hangsúlyt fektet a helyszíni bejárásokra és az innovációra, azon belül a BIM-re. Ennek megfelelően a résztvevők bejárhatják az ország két jelentős építőipari projektjét: Paksnál az épülő Duna-hidat, illetve az európai szinten is kuriózumnak számító ZalaZone Járműipari Tesztpályát.
Az iparági témák mellett a csapatépítés is teret kap a hosszú hétvégén: ennek kereteit a sör- és borkóstolás, valamint a gasztronómia adja.
Kincses Péter, a rendezvény főszervezője a 2022-es Duna Group Szabadegyetemre készülve hangsúlyozta, hogy az elmúlt évek sikeres rendezvényeire bátran lehet már építeni: „Az eddigi benyomások és tapasztalatok alapján olyan országos szintű, építőmérnök találkozót tudunk szervezni, melyben a modern technológia, a projektbejárások és a szórakozás is főszerepet kap. Így lehetőségünk nyílik rá, hogy bemutassuk a jövő mérnökeinek, hogy milyen óriási potenciál van a magyar útépítés piacvezetőjénél.
Hozzátette, a szabadegyetemmel ugyanakkor népszerűsítik is az infrastruktúraépítést és az egész ágazatot. "Továbbá összeismertetjük az iparágat és a hallgatói réteget, amely lényegében az ágazat jövőjét jelenti. Mindezeken túl a diákok közötti kapcsolatépítés is fontos: az ilyen táborokban születő, életre szóló barátságokra mind szakmailag, mind emberileg lehet építeni.”
A Szabadegyetemen idén bemutatkozik a Duna Group Tehetséggondozás Program is, amely az ország egyik legkomplexebb mérnökképzése.
A Duna Group Szabadegyetem négynapos programsorozata a meghívottak számára teljes mértékben ingyenes. A rendezvényre hat egyetem, a BME, a DE, az NKE, a PTE, az ÓE és az SZE kapott meghívást. A részvétel feltételei az építőmérnöki képzésben való részvétel, illetve az előzetes regisztráció. Jelentkezni ezen a linken lehet.
A szállás ezúttal is a Budapesti Műszaki Egyetem Kármán Tódor Kollégiumában lesz. A négynapos rendezvény augusztus 11-én, csütörtökön kezdődik és 14-én, vasárnap zárul.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.