A Wienerberger pályázatának célja a Tondach új design cserepének, a fehér színű Inspira kerámia tetőcserépnek megismertetése, és annak fentarthatósággal kapcsolatos előnyeinek bemutatása az építészek körében.
Számos országban kísérleteznek, hogyan lehet csökkenteni a városi hőszigetek kialakulását világos felületek segítségével. A Tondach szakemberei hisznek abban, hogy a fenntartható megoldások szépek is lehetnek, ha hozzáértő kezekbe kerülnek. Ennek érdekében egy magyar kezdeményezés keretén belül a Tondach kerámia tetőcserepek gyártója, a Wienerberger Téglaipari Zrt. egy országos nyílt tervpályázatot hirdetett meg építészek számára “Esztétika és fenntarthatóság” címmel,
melyre a Tondach Inspira FusionProtect Fehér kerámia tetőcserép alkalmazásával készült építészeti látványterveket várnak.
A Tondach Építész Pályázat 2022 célja a Tondach új design cserepének, a fehér színű Inspira kerámia tetőcserépnek megismertetése az építészek körében.
A kezdeményezéssel a gyártó szeretné a szakembereket bevonni az általa fejlesztett előremutató és innovatív tetőmegoldások alkalmazásába, mindemellett lehetőséget kínál arra is,
hogy a pályázaton résztvevők a nyilvánosságnak is megmutathassák a hazai szakma kreativitását, továbbá az új, fehér színben gyártott tetőcserép alkalmazásának az épített környezet túlmelegedése ellen gyakorolt kedvező hatásait, a fentarthatósággal kapcsolatos előnyeit, és a termék egyedülálló designját.
A Wienerberger az alábbi benyújtandó anyagokat határozta meg a pályázati kiírásra:
A nettó 1.000.000 Ft összdíjazású pályázaton egy első, egy második és egy harmadik helyezett kerül díjazásra:
A pályázatot 2022. június 1-én hirdették meg, a pályaművek benyújtására pedig 2022. szeptember 3-ig áll rendelkezésre az idő. A beérkezett pályaműveket a zsűri 2022. október 15-ig fogja elbírálni, ugyanakkor a felhívás információiból az is kiderült, hogy az eredmények közzétételének időpontja, valamint a díjátadó várhatóan 2022. november folyamán lesz, melyről a Kiíró a későbbiekben ad részletes tájékoztatást.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.